Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
Ubezpieczenie Zastavki
Autor Wiadomość
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2008-12-01, 19:46   Ubezpieczenie Zastavki

Koledzy ile ile placicie za ubezpieczenie zastavek ?? Dzisiaj dzwonilem do Link4 i dowiedzialem sie ze ubezpieczenie czasowe np na 180dni kosztuje 194zl . W PZU na caly rok 281 zl lecz gdybysmy byli klubowiczami to 80zl na caly rok ,Wiec napisalem do PZU jakie to sa kluby i dostalem od PZU takie pisemko w zwiazku z moim zapytaniem .

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana zapytanie z dnia 28.11.2008 r. w sprawie zasad ubezpieczania pojazdów historycznych informuję, iż zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych (Dz. U. z 2003r. nr 124 poz. 1152 z późń. zm.) jako posiadacz pojazdu historycznego ma Pan prawo zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych na czas krótszy niż 12 miesięcy. Posiadacz pojazdu historycznego jest zobowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC pojazdów mechanicznych przed wprowadzeniem pojazdu historycznego do ruchu.

Centralna zniżka w wysokości 70 % o której poinformował Pana Agent PZU S.A. jest zniżką, z której skorzystać mogą posiadacze pojazdów z okresem eksploatacji powyżej 25 lat, zrzeszeni w Clubie Antycznych Automobili i Rajdów (CAAR), Automobilklubie Polskim oraz w Klubie Pojazdów Zabytkowych Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych.

Aby skorzystać z tej zniżki należy spełnić następujące warunki:

W odniesieniu do członków CAAR- należy przedstawić dowód rejestracyjny pojazdu z okresem eksploatacji powyżej 25 lat oraz legitymację członka CAAR,

W odniesieniu do członków Automobilklubu Polskiego- należy przedstawić dowód rejestracyjny pojazdu z okresem eksploatacji powyżej 25 lat, kartę ewidencyjną Warszawskiego Koła Pojazdów Zabytkowych oraz legitymację członka Automobilklubu Polskiego,

W odniesieniu do członków Klubu Pojazdów Zabytkowych Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych- należy przedstawić dowód rejestracyjny pojazdu z okresem eksploatacji powyżej 25 lat oraz legitymację członka Klubu Pojazdów Zabytkowych Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych.


W celu zawarcia ubezpieczenia należy skontaktować się z Agentem Ubezpieczeniowym PZU S.A. (numer telefonu do Agenta w Gryfinie to 0-91 416 20 20) bądź udać się do naszej placówki.
 
administrator 
Administrator

samochód: zastava 750
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 318
Skąd: tam gdzie kozy kują
Wysłany: 2008-12-02, 00:21   

pisałem już o tym,
nie dość że płącisz za zastave tylko za miesiące które jeździsz, to dodatkowo jesli nalezysz do automobilklubu masz do tego znizki 70%.

wychodzi 30 zł OC.

z tym ze w automobilklubie płaci się skłądki. około 60 - 70 zł wiec opłaca sie auto ubezpieczyuc na cały rok.
 
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2008-12-02, 07:46   

Mylisz sie kolego , jezeli place skladki roczne 70 zl a ubezpieczenie np w PZU za caly rok wynosi 80 zl to calosc kosztuje bardzo malo i zadna firma ubezpieczeniowa niezaproponuje ci rocznej skladki w wysokosci 150zl .
 
administrator 
Administrator

samochód: zastava 750
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 318
Skąd: tam gdzie kozy kują
Wysłany: 2008-12-03, 00:19   

no jak to nie? :) w łodzi takie coś mi kierowniczka PZU wygłosiła, jak byłem u niej na rozmowie.

przepisy są przepisami,
głupotą jest natomiast płacić składkę 70 zł za automobilklub po to aby ubezpieczyć auto na miesiąc.

obecnie czekam na opis mojego auta od gościa z automobilklubu.
niebawem się przekonam.

a zniżka jest zniżką, jeśli Ci się należy to ją dostaniesz.
ubezpieczenie kosztuje nie mało bo z 300 zł za pół roku.
natomiast jak ubezpieczysz auto tylko na 1 miesiąc w roku w któym wyjedziesz, płacisz za ten miesiąc ze zniżką. czyli około 100 zł minus 70 %
oczywiście ze nie jest to uezpieczenie całoroczne, ale jakby nie było tyle wyniesie.
 
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2008-12-03, 08:08   

Kobieta w PZU mi powiedziala , zapisz sie Pan do klubu jakiegos a roczna skladka czyli 12 miesiecy jazdy samochodem za 80 zl :)
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2008-12-07, 02:10   

z maksymalnymi zniżkami takimi normalnymi 60% za lata bezszkodowej jazdy wyliczono mi 248zł za cały rok. do tego 23zł NNW +30zł ubezpieczenia zniżek.dwa razy moge przydzwonić bez utraty zniżek. taniej nie znalazłem u normalnego ubezpieczyciela a co do tych caarów pezetuw to nie mam zielonego pojęcia jak się to załatwia i jakoś w najbliższym czasie nie planuje bo żółtych blach nie dostanę choćbym chciał nawet a auto historyczne w jednej ustawie ma jakieś prawa w innej żadnych więc przepisy sa do dupy. gdzie bym nie czytał z kim nie rozmawiał to zawsze sa jakieś ale, jakieś niejasnośći itp. co lepsze jeden przepis wyklucza drugi. już tyle mądrych głów się z tym wszystkim chrzaniło że chyba wole sobie płacić troche więcej i mieć spokój.załatwiając te wszystkie duperele więcej wydam na paliwo hehe. no chyba że mnie oświeci kiedys jakiś miły urzednik(gatunek na wymarciu ;) to może zmienie zdanie ) pozdrawiam
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2008-12-07, 02:17   

polecam artykuły w classic auto na te tematy chociaż nie zawsze piszą wszystko zgodnie z prawdą:)
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-01-18, 22:54   

Niestety Koledzy....

Tylko dla aut na żółtych tablicach... ;-(
Czytaj - daj się wydoić rzeczoznawcom i konserwatorowi to pogadamy...
Dzięks!
 
administrator 
Administrator

samochód: zastava 750
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 318
Skąd: tam gdzie kozy kują
Wysłany: 2009-01-19, 04:43   

a ja płace OC okresowo, i mam zwykłe tablice.
Auto musi mieć powyżej 40 lat i koniec kropka, jest wtedy pojazdem historycznym.
Zniżka się należy.
Jak Ci nie chcą dać wal do kierownika, ja tak zrobiłem.
...bo pan w okienku nie miał pojęcia o czym mowie.

Dla niedowiarków mogę umieścić skan opłaty.
 
administrator 
Administrator

samochód: zastava 750
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 318
Skąd: tam gdzie kozy kują
Wysłany: 2009-01-19, 04:46   

Kwinto napisał/a:
Kobieta w PZU mi powiedziała , zapisz sie Pan do klubu jakiegoś a roczna składka czyli 12 miesięcy jazdy samochodem za 80 zl :)


a klubu nie jakiegoś tylko to musi być Automobilklub Polska, do którejś z anten po prostu trzeba się zapisać, i ma się zniżkę 70% nawet do OC okresowego.
 
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2009-01-19, 08:48   

Sa 3 kluby :
Clubie Antycznych Automobili i Rajdów (CAAR), Automobilklubie Polskim oraz w Klubie Pojazdów Zabytkowych Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych
 
administrator 
Administrator

samochód: zastava 750
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 318
Skąd: tam gdzie kozy kują
Wysłany: 2009-01-19, 09:18   

Dokładnie tak jak pisze kwinto :) ...z tym, że moja zastava militarna nie jest, choć blache ma grubą. :)
 
123 


samochód: zastava 750
Imię: Mario
Rok urodzenia: 1976
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 181
Skąd: małopolskie/śląskie
Wysłany: 2009-01-19, 14:25   

administrator napisał/a:
a ja płace OC okresowo, i mam zwykłe tablice.
Auto musi mieć powyżej 40 lat i koniec kropka, jest wtedy pojazdem historycznym.
Zniżka się należy.
Jak Ci nie chcą dać wal do kierownika, ja tak zrobiłem.
...bo pan w okienku nie miał pojęcia o czym mowie.

Dla niedowiarków mogę umieścić skan opłaty.


Ustawa z dnia 22 lipca wyraźnie mówi że pojazd historyczny ( nie mylić z zabytkowym ) ma prawo do OC "krótkoterminowego"

nie wszystkie firmy ubezpieczniowe maja taką politykę, że wydaja takie ubezpieczenia na przykładowo 30dni czy tam 60 dni..... ale niektóre owszem.

panie w okienku nic nie wiedzą... poszedłem z wydrukowana ustawą i sam pan kierownik "otworzył japę"

a więc wystarczy, że pojazd ma 40 lat i mimo, że nie ma żółtych tablic to nie musi mieć OC jeśli nie jeździmy nim po drogach.... jeśli chcemy nim podróżować logiczne jest że OC trzeba wykupić----- mi policzyli gołe OC bez NW 180zł na rok - mam max zniżki ale nie wykupiłem polisy ponieważ auto nie ma przeglądu i nie będe nim przez najbliższy czas renowacji przecierz jeździł więc wolę pieniądze przeznaczyć na remont niż na bezsensowne OC

pozdro
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2009-01-19, 21:45   

ARCHICAR napisał/a:
Niestety Koledzy....

Tylko dla aut na żółtych tablicach... ;-(
Czytaj - daj się wydoić rzeczoznawcom i konserwatorowi to pogadamy...
Dzięks!



człowieku ty chyba naprawde tu się zjawiasz żeby tylko ludzi wkurzać. na Klub zastavy sie już obraziłeś, nie chcesz mieć z nimi nic wspólnego a teraz i z nami koniecznie chcesz sie pokłócić???
primo - jak będę chciał się wypłukac z kasy to sobie to zrobie bo będę miał taki gest.samo posiadanie zastavki jest takim gestem.
secundo - sam doisz a innym nie dasz?????

brak słów.pozdrawiam
 
Łysy 
live to ride

samochód: fiat 600 multipla
Imię: Robert
Rok urodzenia: 1987
Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 25
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2009-01-23, 22:31   

Ustawa z dnia 22 lipca wyraźnie mówi że pojazd historyczny ( nie mylić z zabytkowym ) ma prawo do OC "krótkoterminowego"



Możesz podać mi link do tej ustawy lub jej tytuł w pełnym brzmieniu?
Bo ja u mnie z ubezpieczalnią, wydziałem komunikacji i innymi tworami już nie daje rady - nikt nic nie wie....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne