Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
Rejestracja jako zabytkowy
Autor Wiadomość
dudkam 

samochód: zastava 750
Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 168
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-03-18, 16:14   Rejestracja na zabytkowy

Troche nie na temat ale mam pytanie do kwinto.
Jak to jest z tą rejstracją na zabytek jakie dokumenty są potrzebne i jakie są koszty poszczególnych rzeczy.
Czytałem kilka opisów takiej rejstracji ale każdy się troche różni od siebie.
Ostatnio zmieniony przez administrator 2007-03-18, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2007-03-19, 08:38   

Witam, z mojej strony to bylo banalnie proste : zadzwonilem do rzeczoznawcy samochodowego zrobil opis techniczny samochodu opis autka kilka foto i to wyslal do konserwatora zabytkow w Szczecinie bo pod niego ja podlegam , po tygodniu dostalem pismo od konserwatora ze samochod zostanie wlaczony do wojewodzkiej ewidenci zabytkow ale potrzebna jest jeszcze " biala karta " wiec zadzwonilem do rzeczoznawcy przyjechal porobil foto zrobil " biala karte" skasowal mnie 500zl wyslal to tam gdzie trzeba i to bylo by na tyle po tygodniu dostalem pismmo ze samochod zostal wpisany jako zabytek itp i zostaje mi zrobic przeglad ( ktorego nie mam czasu zrobic, praca do dupy) i z tymi dwoma dokumentami isc poprostu rejestrować autko . Jezeli ktos by chcial rejstrowac zasti na zabytek to niech da mi znac moge walnac ksero i wszystkie te potrzebna dokumenty wyslac bo po co placic rzeczoznawcy jak ja juz mam i moge dac :)
 
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2007-03-19, 08:41   

zapomnialem dodac ze pojechalem na przeglad dowiedziec sie co i jak dostalem mase dokumentow do wypelnienia a koszty to tylko 100zl troche malo ale tyle mi powiedzieli a i nie moze to byc normalna stacja diagnostyczna tylko i wylacznie Okregowa
 
dudkam 

samochód: zastava 750
Imię: Adam
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 168
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-03-19, 08:56   

Czyli jak się samemu wypełni te wszytkie dokumenty to koszt to tylko przegląd tak?
A z tym przeglądem to musze sie u siebie zapytać bo rok temu pytałem u mnie na stacji czy robią przeglądy wieczyste i powiedzieli że tak a stacja nie jest okręgowa.
 
arju01 

samochód: zastava 750
Imię: Arkadiusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 51
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-03-19, 09:02   

Ile miałoby kosztować wysłanie ksera tych dokumentów.Mam zamiar w przyszlości zarejestrować zastwkę jako zabytek,dlatego pytam, a przypuszczam,ze zainteresowanych może byc więcej.Wiadomo ,że poniosłeś koszty więc powinny Ci się chociaż częściowo zwrócić ;-)
 
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2007-03-19, 09:05   

Tak tylko przeglad i jakies drobne na znaczki u Konserwatora zabytkow , Co do przegladow to mi jasno powiedzili ze wieczyste robia tylko Okregowe stacje diagnostyczne zapomnialem dodac ze Rejstracja kosztuje przynajmniej umnie (prosze mnie za jakis czas nie krytykowac ze wprowadzam w blad wszystkie ceny podaje pod swoja wies jakie tu ponosilem koszty nie wiem czy np w WWA nie bedzie drozej ) koszt rejstracji to 191,50 .
 
administrator 
Administrator

samochód: zastava 750
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 318
Skąd: tam gdzie kozy kują
Wysłany: 2007-03-19, 13:16   

Kwinto napisał/a:
Jezeli ktos by chcial rejstrowac zasti na zabytek to niech da mi znac moge walnac ksero i wszystkie te potrzebna dokumenty wyslac bo po co placic rzeczoznawcy jak ja juz mam i moge dac :)


Wydaje mi się jednak, że każdy samochód musi mieć swój własny opis. I swoją własną karte zabytku. ...bo to chodzi o to żeby rzeczoznawca wypisał co jest w aucie oryginalne, a co nie. itp To sie liczy w procentach. Za nieorginalny kolor lakieru już potrącają sporo % z zabytku.

Czy mógłbyś mniejwiecej napisać co jest w tym opisie?

Ogłonie całkowity koszt zarejestrowania auta jako zabytku to coś około 1000 zł. Tak było kilka lat temu. Teraz moze być nieco więcej.
 
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2007-03-20, 06:48   

Witam Tak naturalnie musi byc indywidualna karta lecz jezeli ja juz taka mam to moja karta moze posluzyc jako wzor bo prawda jest taka ze jezeli ktos jej nie widzial to niema pojecia jak to wyglada , w moim miescie smiga jeden zabytek i mialem okazje rozmawiac z wlascicielem i on sam robil biala karte itp rzeczoznawca nie byl mu potrzebny ( ja niestety z braku czasu musialem zawolac rzeczoznawce) Gdyby jednak okazalo sie ze musi to byc zrobione przez rzeczoznawce a moj wzor poslurzy komus to zawsze mozna zrobic wszystko samemu a rzeczoznawca za podpisanie sie i sprawdzenie czy wszystko jest ok poprosi o 100zl a nie tak jak w moim przypadku 500 . 90 % tekstu z bialej karty jest z internetu historia samochodu od kiedy do kiedy byl produkowany, dane samochodu silnik wysokosc szerokosc itp 12 fotografi , jakie remonty przechodzil samochod , naprawda jest to banalnie proste i mysle ze ktos kto ma wolne soboty i niedziele zrobi to sam
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-03-30, 10:55   

Nie róbcie tego błędy nigdy w życiu! Złte blachy to jest oddanie swojej własności pod jurysdykcję tego durego państwa i ich rządzących ELYT....! Po zarejestrowaniu na żółtki władzę nad autem przejmuje pożal się Boże jakis niedouczony konserwatorzyna, wybierany nie z powodu wiedzy tylko z klucza partyjnego, bladego pojęcia niemający o abytkach człowiek. Każda zmiana, remont, wyjazd itd musi być konsultowany z kimś takim i każda decyzja kosztuje i to nie mało! NIGDY W Â?YCIU!

KOrzyści z tego są nader marne w przypadku takich autek. Co innego jakieś przedwojenne cacko warte kupę forsy ale tu... Jak co do czego przyjdzie to i tak orzekają że to mało warte auto. Utopicie kupę kasy w to coś. Poza tym nie dajcie się zwieść czymś co opisują jako czasowe OC w takim przypadku. Owszem można takie robić ale nie uwzględniają żadnych zniżek. To jest tak że minimum trzeba na miesiąc. Pierwszy miesiąc jest pełnopłatny a każdy następny po 15% podstawy składki. Z tym, że nie wuwzględnia siężandych zniżek ani weterana ani nic. W praktyce wychodzi to tak, ze np na 5 miesięcy zapłaci się (w Gdańsku) 370zł,- (PZU , PTU itd..) czyli dokładnie tyle samo co za cały rok na zniżkach. Przepisy sa tak skonstruowane żeby się to nie opłacało kierowcy. Różnica 5 - 10 zł,- to nic.

Nie mówiąc jużo tym, że na zagraniczny wyjazd, np do Czech na Fiat 500&600 Action ja sobie zawsze pojadę a "żółtki" będą płacić za pozwolenie na wyjazd 350zł,- do tego całe petycje, znaczki skarbowe itd itd itd... A i na granicy krzywo patrzą na takich. A tak.. moje auto i kulać berety... No i oczywiscie pozwolenie jest tylko czasowe (jednorazowe) Za kazdym razem te tłuki każą brać rzeczoznawcę (800zł,-!) i wypisywać te idiotyczne świstki, no i jeszcze czekać trzeba za każdym razem kilkanaście dni...

Temat przerobiony dogłębnie. Swego czasu nawet zrobiłem nagonkę na konserwatorzynę w Gdansku. Radio Gdańska ładnie siętym zajęło i wyszły machloje i ściemniactwo!

I pomyśleć że w Niemczech dostajesz jedno OC nawet na 10 aut (kolekcja), jedne tablice rejestracyjne.... OC na zabytek to jakieś śmieszne grosze bo to jest działanie prokulturalne (ochrona zabytków). I są zwolnione z pod drogowego i wogól esponsorowane przez państwo.. A u nas.... dojna krowa dla urzędasów. Dramat!
Eeech żeby tak się znalazł myśliwy i odstrzelił ten drób.
 
administrator 
Administrator

samochód: zastava 750
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 318
Skąd: tam gdzie kozy kują
Wysłany: 2007-03-30, 12:03   

dziękujemy za naprawde cenne uwagi.
 
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2007-03-31, 08:54   

Witam ubezpieczenie w Samopomocy za caly rok 217 zl z 60 % zniżce . Co do wyjazdow za granice to nie wiem jak u was ale umnie gdzie mam do granicy niemieckiej 3 km jest normalny przejazd nikt nie zaczepia nic nie mowi ( to spostrzezenia kolegi tez ma zabytkowa zastave), Co do Konserwatora hmmmm mam wrazenie ze " Laske kladzie " na motoryzacje i dlugo by tu pisal , podam przyklad w bialej karcie mam Zasti zolta a teraz czerwona i nikt z tego nie robil problemow Wiec pytanie czemu zrobilem jak nie ma to zadnego pożytku??? prosta odpowiedz ............ Bo chcialem
 
myabarth

samochód: zastava 750
Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 11
Skąd: DolnySlask
Wysłany: 2007-03-31, 11:05   

ja tez zdecydowanie odradzam rejestracji na zabytek ...

a co do OC - ustawa wyraznie okresla ze samochodu powyzej 40 lat maja mozliwosc bez zoltrych blach oplacania okresowego OC - sprawa przerabiana, tak jak zolte tablice do jednego z polskich Abarthow ...

wtrace jeszcze kilka uwag jak to wyglada w BE, NL

ubezpieczenie oldtimera - roczne to jakies 10% normalnego ubezpieczenia za najtanszy samochod
przeglad kosztuje symboliczne pieniadze (20-30% normalnego)
wladze niektorych miasteczek w holandii wydaja czasowe pozwolenia na ruch zabytkami na starowkach gdzie normalne samochody nigdy nie wjada

- minusy wg prawa: nie mozna jezdzic oldtimerem w najblizszej okolicy (100-250 km od zameldowania) :) co w wypadku obu tych panstw daje mozliwosc poruszania sie swobodnego po calym kraju, jezdzilem duzo dalej (np 1300 km do wloch) i nigdy nie bylo problemow wiec to chyba tylko taki sobi zapis ...

pozdrawiam
 
obserwator

samochód: inny
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 3
Skąd: od kumpla
Wysłany: 2007-04-03, 12:05   Re: Rejestracja na zabytkowy

dudkam napisał/a:
Troche nie na temat ale mam pytanie do kwinto.
Jak to jest z tą rejstracją na zabytek jakie dokumenty są potrzebne i jakie są koszty poszczególnych rzeczy.
Czytałem kilka opisów takiej rejstracji ale każdy się troche różni od siebie.


A po co wywarzac otwarte drzwi? Przeciez juz ludzie przez to przeszli i doswiadczenia swoje opisali - zamiast tworzyc nowe fora korzystajcie z tego co juz jest dostepne - na stronie glownej Klubu Zastava www.klubzastava.org macie link Pojazd Zabytkowy a tam pelne info co i jak. Sa tez dostepne wzory dokumentow. Zapraszam do zapoznania sie z materialem. A tak w ogole z ciekawosci ilu Was uzytkowniko zastavy jest tu na forum bo jesli sie zgadamy to mozna sprawe zoltych tablic zalatwic hurtem :)
pozdrawiam
 
obserwator

samochód: inny
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 3
Skąd: od kumpla
Wysłany: 2007-04-03, 12:08   

dudkam napisał/a:
Czyli jak się samemu wypełni te wszytkie dokumenty to koszt to tylko przegląd tak?
A z tym przeglądem to musze sie u siebie zapytać bo rok temu pytałem u mnie na stacji czy robią przeglądy wieczyste i powiedzieli że tak a stacja nie jest okręgowa.


Jelsi stacja nie jest okregowa a gosciu twierdzi ze robi przeglady wieczyste to albo nei wie co mowi albo robi na lewo:) Przeglad wieczysty jeszcze dwa lata temu kosztowal 260zl !!!!
 
obserwator

samochód: inny
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 3
Skąd: od kumpla
Wysłany: 2007-04-03, 12:16   

ARCHICAR napisał/a:
Nie mówiąc jużo tym, że na zagraniczny wyjazd, np do Czech na Fiat 500&600 Action ja sobie zawsze pojadę a "żółtki" będą płacić za pozwolenie na wyjazd 350zł,- do tego całe petycje, znaczki skarbowe itd itd itd... A i na granicy krzywo patrzą na takich. A tak.. moje auto i kulać berety... No i oczywiscie pozwolenie jest tylko czasowe (jednorazowe) Za kazdym razem te tłuki każą brać rzeczoznawcę (800zł,-!) i wypisywać te idiotyczne świstki, no i jeszcze czekać trzeba za każdym razem kilkanaście dni...


Hej a gdzie ty takie rzeczy wyczytales???? Pokaz mi prosze gdzie jest napisane ze za zgode na wyjazd za granice zaplace 350zl???? Ostatnio znajomy zalatwial sprawe wyjazdu pojazdu zabytkowego na zoltych tablicach sprawa ma sie tak ze sa dwie oplaty jedna unijna 90zl i druga pozaunijna tez 90zl (podane ceny sa sprzed 2 lat) - i to wszysto A poza tym pojazd majacy ponad 40 lat i tak zostanie na granicy zatrzymany niewazne ze ma biale tablice.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne