Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
Rejestracja jako zabytkowy
Autor Wiadomość
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-04-03, 16:33   

A tu się OBSERWATORZE grubo mylisz... Moze u was tam w Wawce jest inaczej jednak tu gdzie ja mieszkam konserwatorzyna wybrany z klucza partyjnego g... wie o autach i ciuła kokosy na takich co sobie żółtki założą.
Auto które ma 40 lat zostanie zatrzymane..???
Zadzwoń se na straż graniczną i zapytaj sam...
W zeszłym roku 3 razy przejeżdżałem granicę RP (Niemcy, Czechy i Litwa) i nic, ale to nic, odemnie nie chcieli. Owszem, zainteresowanie pełne, jednak po krótkiej rozmowie, co i dlaczego, jadę dalej...! I nie sponsoruję tym żadnego konserwatorzyny ani budżetu tego śmiesznego kraju. Ot co!
Nie mąć zatem Waść tutaj bo gotow jestem jeszcze pomyśleć żeś sam jaki konserwatorzyna...


Pozdrówka

ARCHI
 
arju01 

samochód: zastava 750
Imię: Arkadiusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 51
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-04-03, 16:47   

Z przykrościa stwierdzam Panie Pawle ,że nie ma Pan racji.
USTAWA
z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami
(Dz. U. z dnia 17 września 2003 r.)

Rozdział 5
Wywóz zabytków za granicę
Art. 59. 1. Pozwolenia na wywóz za granicę nie wymagają:
1) zabytki niewpisane do rejestru mające nie więcej niż 55 lat;
2) zabytki, będące obiektami techniki, niewpisane do rejestru, mające nie więcej niż 25 lat;
a to ,że na granicy nikt nie robil problemów ,świadczy o niekompetencji f-szy,lub też o ludzkim podejściu ,ewentualnie o Pańskim nieodpartym uroku osobistym ;-)
 
przemek 

samochód: zastava 750
Imię: Przemek
Rok urodzenia: 1979
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 243
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-04-03, 17:25   

arju01 napisał/a:
2) zabytki, będące obiektami techniki, niewpisane do rejestru, mające nie więcej niż 25 lat;


zastava ma więcej niż 25 lat
 
myabarth

samochód: zastava 750
Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 11
Skąd: DolnySlask
Wysłany: 2007-04-03, 18:24   ta ustawa jest do bani ...

zabytki techniki majace wiecej niz 25 lat podlegaja obowiazkowi?

no to pieknie - w Niemczech, Belgii, Holandii, Francji jest odwrotnie ... wszystkie takie zabytki sa wysylane za granice - glownie do rzeszy 'kolekcjonerow' w Polsce ...

rozumiem ze duzym fiatem z 1981 juz za granice nie moge wyjechac bez pozwolenia zgodnie z prawem ...

chore to nasze Panstwo, z jednej strony niszcza co moga z przeszlosci, a z drugiej niby to chronia ... nie da sie tego zrozumiec

z Niemiec moge przywiesc co chce z zabytkow, ale wrocic z tym do Niemiec nie moge bo musze dostac papierek za ktory musze zaplacic ...

PARANOJA

niech otwieraja ta granice jak najszybciej wtedy wyjedzie na zachod reszta rodakow :)
w swych zabytkowych maszynach z 1981 roku ;)
 
arju01 

samochód: zastava 750
Imię: Arkadiusz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 51
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2007-04-03, 20:52   

Niestety likwidacja kontroli na granicy nie zmienia samej ustawy o ochronie zabytków , a szkoda.
Zresztą sprawdzcie sami jak to wygląda:
http://www.mf.gov.pl/doku...54d83712e1a3b0e
Po wejściu do strefy Schengen ,Straż Graniczna będzie również działała w taki sposób,czyli juz dwie służby będą "polowały" na takie ładunki. Na szczęście nie jest to sprawą priorytetową dla SG,czego nie można powiedzieć o Urzędzie Celnym.
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-04-04, 16:52   

Dlatego właśnie proponuję (już o tym rozmawiełem z kilkoma klubami w PL) zorganizowanie latem b.r. manifestacji pod radą ministrów w celu obalenia albo przynajmniej zmiany tych idiotycznych przepisów, naganiających tylko kesz urzędasom, rządowi itd...
Manifestacja przy użyciu naszych zabytkowych pojazdów rzecz jasna miałaby sie odbyć w dowolnym terminie przez nas uzgodnionym jednak w okresie od czerwca do końca września 2007.
Postulaty:
1* Wprowadzenie możliwości czaswoej rejestracji poj. zabytkowych (wszystkich !)
2* Wprowadzenie czasowego OC dla poj. zab. pojedyńczo jak i dla kolekcji (jedne tablice rej. jedno OC dla kolekcji)
3* Zmiana ustawy o recyklingu - zmiana uwazględniać powinna interesy kolekcjonerów.
4* Swobodny ruch poj. okręslonych w ustawie o zabytkach techniki na terenie UE i poza nią.

jeśli ktoś coś jeszcze wymyśli to proszę o dopisanie.

To trzeba zrobic! To jest w naszym interesie!
Paranoja z wyjazdami sięgnęła zenitu! Jak ktoś ma Fiata Pandę z 1982 r, to co..? Zabytek..? Za granice na wakacje nie wyjedzie! Taka prawda! Tos amo Golf MkI , Polonez z 1981.... i wiele wiele innych, że o maluchch nie wspomnę. Tak nie może być!

W zeszłym roku rozpocząłem tę krucjatę Napuściłem Radio Gdańsk na konserwatorzyne w Gdańsku po czym dostałem od niego pisemne potwierdzenie że mogę sobie jeździć gdzie chcę. Jak im się do 4 liter nie dobierzemy to oni zarobią na nas. A my.. jak zwykle dostaniemy jeszcze po łapach.

Co innego jest handlarz który przemyca zabytkowy wóz na zachód w celu zarobku a co innego jest kolekcjoner który koch swoje aut, i chce nim pojechać na wakacje.
Dlaczego stosują odpowiedzialność zbiorową..??
Beznadzieja...

No to jak Panowie...?

Pomożecie..???




ARCHI
 
administrator 
Administrator

samochód: zastava 750
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 318
Skąd: tam gdzie kozy kują
Wysłany: 2007-04-04, 17:01   

jak zablokujemy wjazd do budynku rady ministrów zastavami.
jak ja w swojej zaciągne ręczny to mnie czołgiem nie urszą.
Jedziemy na warszawe! ;)
Tylko poczekajcie jak remont ukończe.
pozdr.


PS: uwielbiam takie zorganizwoane akcje!
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-04-04, 23:39   

Słuchajta... Ja mówię poważnie. To trzeba ruszyć bo nas wykończą tymi złodziejskimi przepisami i opłatami....


Ustalmy coś....

Jak ktoś ma znajomych z innych klubów pojzadów zabytkowych to pisać . Im więcej ludzi tym większe prawdopodobieństwo wskórania czegokolwiek.

Piszcie, myślcie nad terminem (z moje strony najrożsądniej wypadałby wrzesień bo w licu i sierpniu sa wakacje i oni też mają wszystko w D).

Pozdrawiam


ARCHI
 
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2007-05-11, 08:51   Re: Rejestracja na zabytkowy

obserwator napisał/a:
dudkam napisał/a:
Troche nie na temat ale mam pytanie do kwinto.
Jak to jest z tą rejstracją na zabytek jakie dokumenty są potrzebne i jakie są koszty poszczególnych rzeczy.
Czytałem kilka opisów takiej rejstracji ale każdy się troche różni od siebie.

Obserwator napisal
A po co wywarzac otwarte drzwi? Przeciez juz ludzie przez to przeszli i doswiadczenia swoje opisali - zamiast tworzyc nowe fora korzystajcie z tego co juz jest dostepne - na stronie glownej Klubu Zastava www.klubzastava.org macie link Pojazd Zabytkowy a tam pelne info co i jak. Sa tez dostepne wzory dokumentow. Zapraszam do zapoznania sie z materialem. A tak w ogole z ciekawosci ilu Was uzytkowniko zastavy jest tu na forum bo jesli sie zgadamy to mozna sprawe zoltych tablic zalatwic hurtem :)
pozdrawiam


To co jest tam napisane nie zmienia sie od dania mojej rejstracji na forum klubzastava a to juz bedzie jakies 5 lat i powiedz mi kolego gdzie masz tu dostepne wzory dokumentow?? bo jakos nie moge ich znalesc :/ Widze tez ze jestes kolego opcykany w sprawe zoltych tablic to moze napisze nam kolega jak to on zalatwil i ile to go kosztowalo ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne