Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
[KUPIćŠ] [Z750] Znaczek / emblemat okrągły na przód
Autor Wiadomość
macu 

samochód: zastava 750
Imię: Michał
Rok urodzenia: 1987
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: Jeszcze zakurzona kość słoniowa
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2012-02-28, 10:54   [KUPIćŠ] [Z750] Znaczek / emblemat okrągły na przód

Czołem! Jak w temacie:

KUPIćŠ

Emblemat okrągły Z lub lepiej 750, wąsmy mam :)

Kontakt:
+48 601 070 023
biuro@michalmac.pl

Pzdr.
Michał!
 
Michał 

samochód: fiat 600
Imię: Michał
Rok urodzenia: poniżej 1970
Rocznik auta: 1964
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 260
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2012-02-28, 16:59   

Patrzyłeś na allegro? jest tam nówka nie śmigana 150 zł. plus przesyłka. Zastrzegam, że to nie jest moja aukcja oraz nie wiem co to za produkt. Tak na wszelki wypadek, aby uniknąć fali krytyki haha. :evil:
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2012-02-29, 17:14   

http://allegro.pl/zastawa...2175819660.html
troche drogo ale jest. moim zdaniem lepiej dopłacić troche i u archicara lub IZJota wziąć nowkę lub tez polowac na uzywany ale taniej, w koncu to kawalek plastiku....
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-03-01, 04:50   

To z Allegro to jest używka. Jeśli nie był używany to go kolo chyba w ziemi trzymał albo na dachu...
Chrom odłazi spod spodu. Brzydki jest po prostu. Wart góra 70zł,-
Jeśli na dodatek jest z epoki to jest wykonany z celuloidu (podobny do plexi) a to oznacza, że przy byle ugięciu pęka. Za kruchy materiał.

Ja chyba już nie mam tych emblematów. Poszukam i do końca tygodnia dam znać. Jeśli będzie nowy to za taką cenę sprzedam. Jeśli używka w db stanie to puszczę poniżej stówki.
Jak nie znajdę to pozostają te cienkie chińskie. Są bardzo cieniutkie i szybko żółkną na słońcu. Ale jak innych nie ma to lepiej taki niż pokrywka od słoika z napisem 750 albo co gorsza chromkratka od zlewu.. ;-)

O emblemacie z Z w środku zapomnij. Podobnie jak o tym co jest na masce. Fiatowskie, no problemo, ale Zastavy nie ma. Nikt tego nie produkuje od końca lat 60. Nawet w Jugo uchodzi on za totalny rarytas i jeśli się czasem gdzieś pojawi to znaczy że ktoś w szafie przykitrał. Podobnie rzecz ma się z kapslami z Z wewnątrz.

Wejdźcie sobie na www.avala.biz to sami zobaczycie. (1 Euro = 100 Dinara) Glavasević poza tym co skupuje od byłych właścicieli Fići ma taki sam szit jak izijot. Bo to najtańsze jest. Cóż... im sienie dziwię bo w Serbii to taki oldtimer na 50%. Niby stary ale w sumie jeszcze kilka lat temu latało tego masę. Coś jak u nas Maluch. Niby klasyk ale nie do końca. Ludzie tam takie części biorą bo jeśli ktoś na co dzień Fićę ujeżdża to ma w nosie drogie części i pcha cokolwiek byle zad woziło.
 
macu 

samochód: zastava 750
Imię: Michał
Rok urodzenia: 1987
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: Jeszcze zakurzona kość słoniowa
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2012-03-01, 09:02   

archicar:
poszukaj jak możesz :) kompletuje wszystkie części zanim zacznę remont :)
potrzebuje jeszcze jakby co:
1. Kierownica - stan jak najlepszy
2. klamki - stan j/w
3. gałki szyb - stan j/w
4. siedzenia przód - działające , kompletne, tapicerka i tak pójdzie do wymiany
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-03-01, 16:01   

A powiedz mi jaką masz wersję ..?
Kurołapa czy zwykłą..?
Z klamkami do Kurołapki jest kłopot. Zwykłe są.
Tzn problem jest nie tyle z klamkami co z wkładkami i kluczami. Klamka pasażera jest, kierowcy też ale bez zamka lub z "jakimś" zamkiem bez klucza.. ;-)
Mam też nowe fabrycznie zamknięcia klapy tylnej, (klameczka z zamkiem i kluczem - oryginalne Zastava).
Co to jest gałka okna..??
Chodzi o korbki..??

Emblemat przedni poszukam. OK.

Siedzenia jakie potrzebujesz..???
Mam bardzo ładne stelaże od Fiata 600 (pierwsza Zastava 750 też takie miała) ale są sztywne, tzn nie rozkładane oparcia. Oczywiście mowa o samym stelażu bez gumowych pasów. Tego nie mam, tj mam ale mają po 40 lat i nie ma co tego zakładać bo są sparciałe.

Kierownica a zapewne chciałbyś białą... cóż.. marzenie. Tzn mam jakieś ale Zastavowskie. Witz w tym, że Jugole robili z jakiegoś podłego tworzywa te kiery i są albo spękane jak kamionka albo wręcz mają ubytki. Ponoć są spece którzy takie cuda naprawiają jakimiś żywicami itd.. ale to zdaje się majątek kosztuje.
Fiat miał kierownice w 3 kolorach. Kakaową (Fiat 600 do 1960 + Multipla), jasno szara (ogólnie na znana z modelu 600D i częściowo E, kolorem zbieżna z kierami Z-750 oraz czarne (z modeli 600E, 600R, 600T i towarówek Multipli).
W Zastavie taka czarna występowała po 1970r w modelu 750S i Luxe.
Takie miały tez Seaty 600E.

Pozdravki.
 
macu 

samochód: zastava 750
Imię: Michał
Rok urodzenia: 1987
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: Jeszcze zakurzona kość słoniowa
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2012-03-02, 10:27   

ARCHICAR Dzięki za odp.
Zastave mam 'normalną', niestety nie kurołapkę. Zastavka z 1966 roku, problem w tym, że wnętrze ma od malucha :( w sensie siedzenia, kierownica, stacyjka i te przełączniki przy kierownicy :) boczków w ogóle nie mam, ale to sobie dorobię.

Chciałbym skompletować jak najwięcej rzeczy od oryginału.

siedzenia przód w stanie technicznym jak najlepszym, wizualnym obojętnie.
klamki do drzwi bo nie mam i korbki do szyb (gałki :P ) a.. no i stacyjka by się przydała i dwa oryginalne przełączniki od tej blaszki od stacyjki :) jak by była blaszka w idealnym stanie to też, jak nie to dam do chromowania tą co mam.

Kierownicę można pomalować, ważne żeby była kompletna - z klaksonem.

Pytanie mam jeszcze odnośnie baku - na zdjęciach widziałem, że są pod tylną ścianą , a ja mam taki na pół bagażnika? on jest jakiś dorabiany czy takie też były w oryginale?

Drugie pytania - od czego najlpiej dopasować kapsle/dekle chromowane? Zatrzaski można w sumie do każdej felgi dorobić. Od fiata 125 by pasowały? Co myślisz?
 
macu 

samochód: zastava 750
Imię: Michał
Rok urodzenia: 1987
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: Jeszcze zakurzona kość słoniowa
Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 8
Skąd: Goleniów
Wysłany: 2012-03-02, 10:31   

http://oldtimersklep.isto...astava-750.html

własnie znalazłem znaczek - 120zł chyba dobra cena?
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-03-02, 14:33   

Dużo za wysoka za jakość tego emblematu.. ale nic to kupujcie tandetę. Za rok się przekonacie co była warta.. ;-)
Cieniusieńki w palcach gnący się plastik, odłażąca metalizacja, pękające uchwyty...
W hurcie te emblematy są po 6 Euro.. ;-) )) u tzw Włocha.
Małe rączki robią je po 1,5 Euro za sztukę.. ;-) )
 
spider124 
spider124

samochód: inny
Imię: Jarosław
Rok urodzenia: 1971
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 17
Skąd: świetokrzyskie
Wysłany: 2012-03-02, 15:33   

archicar napisał/a:
Dużo za wysoka za jakość tego emblematu.. ale nic to kupujcie tandetę. Za rok się przekonacie co była warta.. ;-)
Cieniusieńki w palcach gnący się plastik, odłażąca metalizacja, pękające uchwyty...
W hurcie te emblematy są po 6 Euro.. ;-) )) u tzw Włocha.
Małe rączki robią je po 1,5 Euro za sztukę.. ;-) )


Święta racja to " szit " , ale jak już pęknie , zżółknie ,odlecą uchwyty to wysypuje się z niego wiadro ryżu. Może z tego powodu warto kupić ?
 
Michał 

samochód: fiat 600
Imię: Michał
Rok urodzenia: poniżej 1970
Rocznik auta: 1964
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 260
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2012-03-02, 18:01   

Witaj macu co do zbiornika i innych to proszę na allegro jest http://allegro.pl/czesci-...2172444138.html jak masz taki to pewnie oryginalny.
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-03-03, 00:09   

Hehe... Oj Jarek, Jarek...
gdyby się z tego emblematu worek ryżu wysypywał to nie omieszkałbym o tym poinformować, ba wtedy może nawet by się opłacało brać... ryż też kosztuje... ;-)
Do pomidorowej jak znalazł....

Do MACU:

Mozę wyskoczę trochę przed szereg ale... to jest cena tylko za ten przełącznik do ogrzewania! Sporo za wysoka jak za kawałek blaszki! Trzeba by się dowiedzieć ile kolo sobie życzy za wszystko. Wszystko za max. 150 - 200zł,- jak najbardziej warto!
Jeśli zbiornik nie jest dziurawy (a wyglądana niezły!). Kierownica choć czarna to pięknie wygląda. Jakby co to gdzieś mam czarną obudowę zegarów...
 
Michał 

samochód: fiat 600
Imię: Michał
Rok urodzenia: poniżej 1970
Rocznik auta: 1964
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 260
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2012-03-03, 08:20   

Jasne też uważam, że za drogo. Gość jest jednak do dogadania. Obudowę filtra puści za 50-60 zł. z przesyłką. Trochę jeszcze trzeba poczekać może wymięknie. Są też dwie inne obudowy i jak widzę z aukcji na aukcje lecą w dół. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i troszkę poczekać. Ten alegrowicz zaczynał od 149 zł. http://allegro.pl/obudowa...2177123195.html teraz już jest 29 zł. (co prawda licytacja, ale może się uda)Trochę przycina na przesyłce bo za 20 zł. wysyłałem kiedyś telewizory 32 ", ale to już inna historia. Z kolei ten szanowny użytkownik serwisu aukcyjnego http://allegro.pl/zastava...2168204010.html miał też troszeczkę drożej nie pamiętam za ile.Teraz można to wyrwać za 30 zł. (brak możliwości wysyłki). Jak widzisz MACU cena jest uzależniona od popytu. Jak mawiał tow. Lenin "Pertraktacje - to początek transakcji. Transakcje - to sfinalizowana pertraktacja". więc wszystko może się zdarzyć. A jak powiedziano w zgoła odmiennym piśmie "szukajcie aż znajdziecie" Na allegro jest wszystko jak mawia mój syn czego nie ma na allegro lub w googlach to ta rzecz nie istnieje. :-)
 
czesław 

samochód: zastava 750
Imię: czesław
Rok urodzenia: 1973
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 231
Skąd: SK
Wysłany: 2012-03-03, 11:40   

daj mi namiar za tą firmę która śle telewizory za 20zyli.
teraz tyle kosztuje mała paczka do 3kg.
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2012-03-03, 15:48   

swieta racja, ja powiem tak, tak naprawde to sami tworzymy ten popyt i czasem nawet sie przelicytowujemy. a co do cierpliwosci to ja zawsze czekam na tansza oferte dla przykladu mam 7 kołpaków z czego 4 nowe i za zaden nie dałem więcej niz 30 zł.

natomiast co do zbiornika to były dwa rodzaje jeden podłużny drugi "kwadratowy" na błotniku taki jak ten z aukcji. ten pierwszy był chyba rzadziej wkładany i raczej we fiatach. miałem kiedys taki ale wymieniłem na zderzak bo raz ze wolalem miec zderzak, dwa ze nie miałem odpowiednich otworów, trzy kolega robił abartha wiec mu bardziej pasował, cztery ze bagaznika juz wtedy wogóle nie ma...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne