Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
600ka w muzeum
Autor Wiadomość
Michał 

samochód: fiat 600
Imię: Michał
Rok urodzenia: poniżej 1970
Rocznik auta: 1964
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 260
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2013-01-28, 19:41   

Super. Widziałem jak był w programie "fani czterech kółek". Choć jak zwykle zrobili kaszanę i sprzedali za duża kasę.
 
Greg 


samochód: zastava 750
Imię: Grzesiek
Rok urodzenia: 1982
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 567
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2013-01-28, 23:39   

To sie powinno "nazywac profanatorzy czterech kólek" Jak robili E type to nawet pozalowali na kilka srub do maski i skladali na rudych. Ten program powinien byc przykladem jak sie nie powinno odnawiac samochodow.
850 spider piekne auto ale jak dla mnie kompletnie nie praktyczne...
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-01-29, 00:17   

Niestety "Fani..." to typowy Pimp My Car.. Kiedyś takie "renowacje" robili murzyni w MTV...
Tzn .. są ludzie którym taki jarmarczny styl pasuje.. u nas to zdaje się wiejskim tjuningiem określano. Cóż. Każdy ma prawo. Tylko aut szkoda...
 
administrator 
Administrator

samochód: zastava 750
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 318
Skąd: tam gdzie kozy kują
Wysłany: 2013-01-31, 17:36   

archicar napisał/a:
Zapraszam do mnie. Jak będziesz w okolicy to wal jak w dym. Dostaniesz nocleg dla Ciebie i dla fići w garażu.. ;-)
Pozdravki



A potem znikniesz a ficia pojdzie na części! Ślad po Tobie zaginie!
A myślicie, że skąd Archi ma tyle części???? ;-)
 
jan 600 

samochód: fiat 600
Imię: jan
Rok urodzenia: 1970
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 104
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-01-31, 18:21   

Wcale to nie żart to prawda,z tymi częściami,choć kolega już mało tego posiada są lepsi,mają tego mnogo.
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-01, 01:36   

Co Ty wiesz o częściach Wiesiu...
 
jan 600 

samochód: fiat 600
Imię: jan
Rok urodzenia: 1970
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 104
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-02-03, 19:44   

Na pewno wiem nie tyle co ty i nie będę wiedział,ja to traktuję jak jakąś rozrywkę i nie mam zamiaru aż tak w to się zagłębiać,trzeba by mieć zoraną mózgownicę żeby to traktować jak nie wiem co.Ty Paweł wiesz mnogo,nikt tobie tego nie zabierze,tylko co z tego.
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-03, 22:33   

A o co Ci konkretnie chodzi...? Nie kumam tej polemiki..
 
Michał 

samochód: fiat 600
Imię: Michał
Rok urodzenia: poniżej 1970
Rocznik auta: 1964
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 260
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2013-02-04, 08:23   

Ale twórcza dysputa. Tak wracając do tematu czy nie sądzicie, że auto to w Otrębusach ma niezbyt oryginalne zderzaki? Tak na marginesie, gdyż aktualnie drążę ten temat. Czy kły z dodatkiem gumy są jakoś umieszczone na osi czasu? tzn. czy ktoś wie kiedy się one pojawiły w fiatach lub zastavach, aby nie zrobić faux pas. Link do muzeum http://www.muzeum-motoryz...l/fiat_600.html
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-04, 09:14   

Kły z gumą szły dopiero od 66r u Fiata przy modelu Fanalona czyli 600E. Istniała jednak krótka seria (tzw przejściówka) Fiata 600D z drzwiami otwieranymi normalnie ale jeszcze w specyfikacji takiej jak kurołapa czyli małe reflektory, listwy ozdobne na progach, błotnikach, drzwiach i masce, 6 wąsów wokół okrągłego emblematu z logo "750" wewnątrz oraz z białą kierownicą i obudową zegarów a także felgi starego typu z wypukłymi kapslami montowanymi na sprężynkach. Ten model miał także blaszane kły na zderzakach. Auto miało jedynie zmienione słupki A-A i kierunek otwierania drzwi. Model ten miał jeszcze tzw kwadratowy zbiornik paliwa. Wóz miał również stary układ hamulcowy z żebrowanymi bębnami bez samoregulacji.
W roku 1965 do produkcji wszedł ostateczny model tzw "Fanalona" z dużymi reflektorami, nowym emblematem z pojedynczymi wąsami, całym z plastiku i trapezową tarczą z pionowym logo FIAT. Brak listew na masce, błotnikach i drzwiach. Miał już nowy wzór felg z płaskimi kapslami montowanymi na wypukłości tarczy. Miał tzw wzmocniony układ hamulcowy z bębnami Fiata 850 i samoregulatorami ale do końca z jednoobwodową pompą hamulcową. Zastosowano także przednie piasty oddzielne od bębnów. Zmieniono zbiorniczek płynu hamulcowego, który był umieszczony na podszybiu obok podłużnego tzw. "bezpiecznego" zbiornika paliwa.
W tym czasie na zderzakach pojawiły się kły z gumowymi odbojami a'la Fiat 850. Zastosowano także plastikowe obudowy (podstawki) kierunkowskazów przednich, lamp tylnych oraz plastikowy "ogonek" oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Plastikowy był również centralny panel z 2 włącznikami na pulpicie. Zmieniono także instalację elektryczną, w której wprowadzono konektory płaskie i kostki wzorem nowoczesnych rozwiązań z Fiatów 500L i 850Spezial. Zastosowano również nowoczesny typ włącznika zapłonu (stacyjki) pochodzący z Fiatów 500L i 850D, którą przeniesiono na kolumnę kierownicy po lewej stronie. Obudowa zegarów i kierownica wykonana była z czarnej masy jak w Fiacie 850.

Samochód ze zdjęcia z "muzeum" w Otrębusach ma zderzaki od Fiata 850. Mają zupełnie inną krzywiznę związaną z kształtem nadwozia. Stąd także kły z gumą. Co prawda istniały zderzaki o identycznym profilu jak w modelu 850 i z takimi kłami ale nigdy nie były produkowane we włoskim Fiacie, ani w Zastavie.
Zderzaki o profilu takim jak w 850 były autorską innowacją SEAT'a od modelu 600E, przeszczepioną do samochodów produkowanych w Ameryce południowej tj Fiata 600R, Fiata 750Z, Sevela 600 i Fiata - Concorda 600. Montowano je także w Seacie 800 będącym hiszpańską 4 drzwiową wariacją Seata 600.
Podobny profil zderzaków miał także Fiat - Seat 133.

Prezentowany w Otrębusach samochód ma także na żywca przeszczepiony kawałek dachu wraz z wzmocnieniami od Fiata 500 co widać po garbie na powierzchni dachu. Nigdy w żadnej wersji Fiata 600 n ie montowano takiego rolldachu. Był model "trasformabile" z pełnym zwijanym dachem obejmującym tylne okno oraz wersja Seata 600 z dachem na całości przetłoczenia ale nigdy w formacie 50/50. Wóz z Otrębusów ma także źle zamontowany emblemat na tylnej klapie, tureckie białe kierunki boczne oraz koszmarnie skopaną blacharkę co widać np na wypukłych drzwiach i źle obrobionych rantach tylnych błotników, nie wspominając o progach z "czegośtam", zaszpachlowanych (i pewnie zaspawanych) połączeniach błotników przednich z pasem przednim oraz podłodze z płaskiej blachy. Znam to auto zanim jeszcze się pojawiło u Mikiciuków.
Ciężko nazwać je oryginałem. Pomysł z rolldachem z 5oo niezły, ale makabrycznie wykonany. Kolor tragedia, nigdy nie było tego odcienia ani w oryginale ani też w klonach zagranicznych.
Taka sucha opinia.
Auto jest jakie jest, każdy widzi. Na pewno nie powstało "za karę" i komuś dawało sporo radości. Doskonale wpisuje się w jarmarczny styl Otrębusów.
Nota bene, zderzaki od 850ki były kilka lat temu na Alledrogo w niezłej cenie. Nowe z kłami. Ktoś nie wiedział co sprzedaje. Pamiętam, że dość szybko zniknęły a sprzedawca mówił, że ktoś spod Wawy kupił.
Świat jest mały.. ;-)


Co do powyższej dziwnej polemiki... cóż... co ja mogę...
Też uważam, że jak komuś coś "nie bangla" to na priva powinien pisać...!
Przyzwyczaiłem się już do zaczepek...
Admina poprosiłbym o przeniesienie tych śmieci do kosza.
Dalej podtrzymuję zaproszenie, choć sugerowanie jakobym miał coś komuś ukraść nie było miłe... Rozumiem, że to tylko taki żarcik spowodowany zimową aurą...
















 
Michał 

samochód: fiat 600
Imię: Michał
Rok urodzenia: poniżej 1970
Rocznik auta: 1964
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 260
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2013-02-05, 20:34   

Dzięki Pawle. Jak zawsze wyczerpująco i na temat. Osobiście najbardziej podoba mi się ta 600-tka trzecia od góry na rejestracji z wiecznego miasta. Jest śliczna. Kolor nie ma znaczenia. A może? Niektórzy mawiają, że rozmiar nie ma znaczenia lub, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. Ale już bocian to i owszem. Wobec tego rozmiar jednak ma znaczenie z zatem to i kolor pewnie ma znaczenie. Ja wymyśliłem sobie, że będzie żółta jak żarówka 1000V i tego się będę trzymał. Wracając do zderzaków te od 850-tki też są fajne choć trochę moim zdaniem za masywne dla tak delikatnego auta. Kwestia gustu o którym się z zasady nie dyskutuje. Mam zamiar pomalować swoje autko na kolor zbliżony do tego jaki miała moja 600-tka w latach gdy była moim jedynym samochodem. Oczywiście cała na żółto bez tych dodatków.

biedronka2.jpg
Plik ściągnięto 1765 raz(y) 146.26 KB

 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2013-02-06, 02:00   

oj też kiedys chciałem na żółto no ale wyszla niebieska:) moja dziewczyna nawet w tamtym okresie namalowała mi żółta zastavke pastelami. rysunek ten do tej pory wisi u mojej mamy w mieszkaniu:)
co do auta z otrebusów to próbowałem do niego dojsć ale sie nie udało bo było pozastawiane starymi radiami...

a tak do opisu Pawła to mam okropne wątpliwoci z wrzucaniem zdjec swojego auta czytając takie komentarze. obawiam sie ze do mojego auta opis bedzie równie bezlitosny hehe
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-02-06, 02:41   

Ale żółty jest na prawdę ładny... Nie mam nic do żółtego! Chodzi tylko o to aby się wstrzelić w odcień. Â?eby nie był to zółty od CC sportinga czy czerwony ferrari albo niebieski z peugeota 206 bo to się gryzie z duchem czasu auta.

Mnie z tego zestawu zdjęć też najbardziej podoba się ta 3 od góry, bo jest w takim kolorze jak moja fića



ale poza tym uważam, że do małego autka najlepiej pasują jasne pastelowe kolory. Â?le wyglądają ciemne bo optycznie pomniejszają wóz i widać na nich wszystkie niedoskonałości nadwozia a także notorycznie kurz i brud.
Groteskowo wyglądają takie auta w metalikach czy o zgrozo brokatach czy perłach... a kameleon to już odpał na maxa. Można.. tylko po co..?

Nawet pod koniec produkcji w Zastavie nie malowano 750ek w bazowym RALu tylko łamano kolory bielą....
Wyjątkiem był czerwony i biały.

Na poniższych fotkach zlot w Belgradzie w 2010r - Fićijada 2010.
Przypomina to nasze loty Fiatów 126p... Swapy, rzeźba, tjunink.. i jeden czasem dwa oryginały.. qrde szkoda no...

 
Michał 

samochód: fiat 600
Imię: Michał
Rok urodzenia: poniżej 1970
Rocznik auta: 1964
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 260
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2013-02-06, 11:27   

Istotnie trochę fantazji jest na tych zdjęciach. Nie zapomnijmy jednak, że to kwestia gustu a o nim się raczej nie dyskutuje. Każdy może zrobić ze swoim autkiem co chce. Oczywiście puki nie jest to zabytek chroniony prawem. Choć uważam, że z urzędu powinno się objąć niektóre autka prawną ochrona i zabronić eksperymentować na dobrociach kultury narodowej a może nawet międzynarodowej. Zabrzmiało niczym z mienionej epoki. Wracając do koloru żółtego to macie może jakieś pomysły?. Pamiętam kolor żółty, który występował na fiatach punto (pierwsza seria) był taki soczysty i bardzo bardzo żółty że aż chciało się go zjeść. Mnie osobiście uwiódł i bardzo mnie kręci.
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2013-02-06, 21:39   

może sie komus narażę ale większosc kolorów sprawia że to auto wydaje sie pospolite. najbardziej lubie jak ktos dobierze pastele podkrelające głębie elementow chromowanych i odwrotnie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne