Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
600ka w muzeum
Autor Wiadomość
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2012-09-05, 02:03   600ka w muzeum

600ka w muzeum Sinsheim un Speyer niedawno cyknieta
http://www.technik-museum.de/


Muzeum jest niesamowite, nie wiem czy by starczylo wszystkich zabytkow zarejestrowanych u nas w PL zeby je wypelnic...zachecam do zwiedzenia jak ktos bedzie w okolicy przypadkiem.
zdjecia ca tu:

http://www.fotosik.pl/u/zyxjam/album/1272823
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-09-07, 11:25   

Znam ją ze zlotów w Berlinie. Fajna i prawie oryginalna. Prawie, bo ma kierunki na błotnikach od VW Garbusa 1200 i kilka nieoryginalnych dupenschwantzów w środku, ale poza tym miód malinka. Gdzieś mam jej fotki na żywo w akcji. Jak znajdę to wkleję. Fiacik ma też przemiłego właściciela.
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2012-09-08, 01:15   

dobrze garazowac auto w muzeum...:)
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-09-09, 23:38   

Ano.. prawda!

Mój kolega z Automobilklubu ma .. czterdzieści kilka Skód. Modele od Tudora po Favorita. najwięcej "setek", "embeczek" i "stodwódziestek", ale też kilka Octavii, Spartaka i 440.

Zawsze zachodziłem w głowę jak to wszystko utrzymuje... Znakomita większość tej kolekcji to auta z lat 80 które nie podlegają pod zwolnienie z ciągłości OC. Co zatem jest grane..?
Ano kolega założył sobie oficjalnie muzeum. Ponoć jest z tym trochę biurokracji i latania po urzędasach ale się da. Z resztą ostatnio dowiedziałem się, że ma tak też inny kolega, który posiada raptem 7 aut. Kilka 125p, nowego malucha z serii HappyEnd, 2 Borewicze i Fiata 1300. Cóż... stoi to wszystko w garażu a jemu przysługuje czasowe OC.
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2013-01-20, 22:21   

Dzisiaj w otrebusach cyknełem multiplę,

Były tez sedany jeden z roldachem ale tak są te samochody na centymetry poustawiane ze nawet ich zobaczyc sie nie da. więc olałem zrobienie zdjęcia. Kolekcja jest imponujaca ( mają np kilka ZISów opancerzonego cadilacka itp) ale sposob przechowywania aut pozostawia wiele do zyczenia. z calego muzeum najlepsza jest strona internetowa do której link ponizej:

http://www.muzeum-motoryzacji.com.pl/pl/

generalnie jak ktos ma po drodze to polecam zajechać ale tak żeby sie wybierać z daleka to mozna sie delikatnie rozczarować.
 
Greg 


samochód: zastava 750
Imię: Grzesiek
Rok urodzenia: 1982
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 567
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2013-01-21, 19:56   

Ja sie wybieram w wakacje jak bede wracal z nad morza...
Mam nadzieję że się nie rozczaruje...
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2013-01-21, 23:55   

oj tutaj glowy nie dam.
A tak apropo powrotow z nad morza. Ponoc niedaleko Gdanska jest mini muzeum vw. Byl tam ktos moze?
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-01-22, 09:04   

Niestety Otrębusy pokazują dobitnie jak nie należy restaurować aut. Nagminne są "potworki" typu Citroen 2CV z fotelami od Cinquecento, czy ww Multipla, której do oryginału daleko jak Mikiciukom nad morze. W kręgach oldtimerowych uważani są za typ jarmarczny... wiecie.. kwiatek do kożucha i piórko do beretu. Rzadko które auto ma prawidłową blacharkę, wygląd itd. Dużo tam za to ciał obcych i szpachli. Ot takie zbiorowisko tego co pomysłowy Dobromir w stodole pokleił i dał na eksponat. Nie obrażając ludzi nie mieszkających w miastach ale .. trochę wioska. Ich auta nadają się do obsługi imprez masowych, parad itd. Niestety wiele znamienitych egzemplarzy wpadło w ich ręce. Cóż... mają kontakty, telewizja itd. Kasa czyni cuda.
Blade mają pojęcie o samych autach a zwłaszcza ich renowacji, kaleczą je, źle traktują. Obskakują kinematografię, jarmarki, pokazy, parady itd.
Moto - polo czyli raczej obciach. No ale tak to jest jak się robi wszystko. W 3 city mamy podobny przybytek w Gdyni, muzeum p. Ciążkowskiego, które co prawda ma pokaźną kolekcję nieźle odremontowanych motocykli ale za to samochody są w stylu otrębusowym a właściciel ma podejście typu benhakkerowskiego.

Co do muzeum VW w Pępowie k. Gdańska to jak najbardziej polecam.
Nie jestem co prawda fanem szajswagena, ale powiedzmy, że niechęć do tej marki zaczyna się od Golfa II w górę. Galeria VW w Pępowie to dla odmiany dobry przykład profesjonalnej renowacji, ogromnej wiedzy merytorycznej i fajnej ekspozycji. Ich auta nie tłuką się zimą po drogach, są pieczołowicie odrestaurowane, w pełni oryginalne i doskonale przechowywane. Bardzo dobry przykład właściwego człowieka na właściwym miejscu (mowa o właścicielu). Prawdziwy pasjonat, nie pazerny na kasę i bardzo życzliwy człowiek, potrafiący nawet zajadłego wroga marki przekonać do niej w jednej rozmowie.
To muzeum akurat mocno polecam. Na pewno nie będziecie rozczarowani. Warto je zobaczyć.
Nie długo także powstanie w Gdańsku muzeum Skody. Wróble ćwierkają, że może być rasowo. Pożyjemy - zobaczymy. Znam człowieka, który to kręci. Aut ma niezłe pole. Szuka siedziby.

Fot. 025.jpg
Plik ściągnięto 2967 raz(y) 473.55 KB

 
Greg 


samochód: zastava 750
Imię: Grzesiek
Rok urodzenia: 1982
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 567
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2013-01-22, 21:30   

To muzeum VW to chętnie obejrzę !
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2013-01-22, 23:25   

o włanie Pępowo wypadło mi z głowy...tez koniecznie muszę tam kiedy zajechać. co do Otrębusów to-mowie to bez przesady- moja zastavka jest lepiej zrobiona mimo ze 100% amatorsko, od niejednego auta tam stojącego. z resztą wiele aut stoi pod chmurką więc szpachla i rdza wychodzi prędko. w ostatnia niedzielę bylem tam po raz drugi. za pierwszym razem przejezdzałem tamtędy bo bodajże zakładałem alarm u kogos w okolicy. kiedy zobaczylem auta, pomyslalem- ale fajny auto złom i zajechałem. wygladało to na zlom a nie muzeum a bylo to koło 8 lat temu. do tej pory wygląda tak samo. Pewnie bym juz tam nie trafił ale moja dziewczyna chciała mi zrobić niespodziankę i zabrac mnie w miejsce które musi mi sie spodobać. nie mówcie jej co tu napisałem:)
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-01-23, 11:38   

Zapraszam do mnie. Jak będziesz w okolicy to wal jak w dym. Dostaniesz nocleg dla Ciebie i dla fići w garażu.. ;-)
Pozdravki
 
Greg 


samochód: zastava 750
Imię: Grzesiek
Rok urodzenia: 1982
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 567
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2013-01-26, 10:56   

O Otrębusach sporo słyszałem i z czystej ciekawości chcę się tam wybrać.
Mam plan na te wakacje, jak będę wracał z nad morza żeby zrobić sobie wycieczkę po trasie i odwiedzić wszystkie ciekawe miejsca. To muzeum VW też chcę zobaczyć bo ostatnio po głowie chodzi mi zakup takiego "ogórka".
Fajnie to wygląda a i czasami można coś większego przewieźć.
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2013-01-27, 20:31   

ogórki super sprawa ale jak dla mnie to ceny troche są za wysokie.
 
Greg 


samochód: zastava 750
Imię: Grzesiek
Rok urodzenia: 1982
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 567
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2013-01-28, 17:08   

Ogórek to ma być kolejne auto z którym sie nie bede spieszył.
W warsztacie mam juz sporo sprzetu, typu migomat piaskarka, tokarka... wiec teraz na spokojnie moge sie bawić w odbudowe jakiegoś ciekawego auta .
Ogórki mi sie podobały to jedna sprawa a druga to czasami brakuje mi auta do transportu czegos wiekszego, w koncu bagaznik w sedanie z gumy nie jest :-D
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2013-01-28, 19:05   

a mi sie marzy fiat 850 spider:)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne