Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
ramki okienne w drzwiach
Autor Wiadomość
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2008-05-30, 17:44   

Archicar mam jeszcze do ciebie pytanie na temat tych tylnich ramek na foto w/w , czy i kiedy byly montowane takie ramki duzo ich widze w zastavach ale moze jako kolega z wieksza wiedza powiesz nam cos wiecej
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-06-02, 10:03   

Już piszę....

Ramki tylnych bocznych szyb to tak naprawdę aluminiowe listwy o profilu litery T. Są klinem uszczelki okiennej. nawet jeśli takowe znajdziesz to pamietaj że nie założysz ich do szyby która wcześniej siedziała na zwykłej uszczelce. Szyba do uszczelki po dklin jest mniejsza o kilka milimetrów na całym obwodzie!
Bez klina OK ale klina siępotem nie wciśnie.
Teraz sprawa druga. Gdzieśtam na zdjęciu mignęła mi uszczelka jeszcze innego typu z klinem (o ile dobrze widzę!) miękkim tzn z tworzywa, takim jak były w przedniej szybie Fiata 126 Classic. To na 100% nie jest oryginał od Zastavy. Być może podpasowano uszczelkę z jakiegośinnego samochodu np. garbusa? albo ... Zastavy 1100 Mediteran ! Mam takąjedną uszczelkeod Medi i po bardzo delikatnym naciągnięciu pasuje jak ulał! Klin w Medi był fabrycznie. Właśnie taki jak pisałem wyżej. To tłumaczyłoby ten 3cm odstęp między zakończeniami klina! Nie schodzi się na styk na zdjęciu.

Teraz pochodzenie.:

Uszczelki z klinem alu o litery T są produktem włoskim stosowanym w samochodach Fiat 600D i E od roku 1960 do 1970; Seat 600D / E / L od roku 1962 do 1973 oraz Jagst II 770S od 1962 do 1973. Miały je też argentyńskie Fiaty 600D/E/L/R od 1966 do 1982r. Przenigdy natomiast nie były montowane w samochodach 750 firmy ZASTAVA !
Jeśli gdziekolwiek takowe się spotka to są to na 100% elementy zapożyczone z Fiata. Krótko mówiąc Fića była raczej biedakarem dla demoludów i nawet najbogatsza jej wersja (750 Luxe 19750-1980) nigdy ich nie otrzymała.

Co zaś sietyczy zamiennika to z moich poszukiwań i obserwacji wynika że jedyna naprawdę pokrewna część to uszczelka od 1100 Mediteran, ale konia z rzędem temu kto takową nową kupi. Podobnie rzecz się ma z uszczelkami Fiata 127 mkII i MkIII (od MkI jest za krótka). Pasowałaby też zapewne od Fiata/Seata 133 ale to marzenie ściętej głowy. Nie próbowałem pasować od Fiata/Seata 850 a byćmoże równierz podejdzie, mimo że okno nie jest dokładnie takie samo jak w 600. Próbujcie.
W razie czego mogę załatwić nowe. Ceny znacie. Nic na nie nie zaradzę. Mnie osobiście również na takie nie stać!

Co do faktur to wszem i wobec oświadczam że nie prowadzę żadnego sklepu i nie wystawiam żadnych faktur! Mam znajomego w Italii który tymi cześciami handluje i stąd je mam. Czasem jak jeżdżę tam w zupełnie innych nteresach przywożę nieco "dóbr" do kraju. Swego czasu też pokupowałem od róznych ludzi w Polsce masę części w czasach, kiedy większość z Was jarała się jeszcze transformersami i deskorolkami. Wtedy takie rzeczy mozna było kupić za flaszkę! Ot co. Nie jestem hurtownikiem ani jakimś wielkiej maści handlarzem. Ale skoro można na czymś dorobić to czemu nie..?A jeśli kogoś zmyli ciągle istniejący gdzieś w annałach przepastnej strony Klubu Zastava zabytkowy już katalog ARCHICAR to pretensje do JK. Z tysiąc razy prosiłem aby go usunął! Owszem kiedyś nawet istaniał plan zrobienia takiego sklepu/poradni, ale w naszych realiach i z takimi klientami to nie ma sensu. Przy okazji zapewniam Was, że moje profity z tego "procederu" są niemal znikome. Czasem zarobię na benzynę na taki wyjazd a czasem nawet nie. Zreszta... co ja się Wam będę tłumaczył... Jak ktoś chce to kupuje jak nie to nie.. przymusu nie ma. Wolny kraj. Mam nadzieję, że to wyjaśnienie jest wystarczające dla niektórych z Was i utnie w końcu wszelkie spekulacje i docinki na temat mojej osoby i tego co robię.
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2008-06-02, 20:14   

własnie dajmy już spokój Archicarowi, to swój chłop.... ma przecież Zastavę :)
pozdrawiam
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-06-03, 10:14   

Dzięki Dmoch!
Miło słyszeć, że jednak nie jestem H... spekulantem i jakimś szarostrefowcem nabijającym w butelkę to chore państwo. Enyłej... Ja mam możliwość co nieco pościągać i pozałtwiać w kwestii czesci. Jakbym miał wszystko prosto od producentów to ceny na 100% byłyby sporo niższe. Witz w tym, że ja za to co sprzedaję też słono płacę i stąd takie a nie inne kwoty. Zawsze powtarzam, że pzecież przymusu nie ma. Nie trzeba koniecznie kupowaću mnie choczawsze jest mi przyjemnie. Jak ktoś woli ściągać sobie puzzle z Ebaya i bulić niemal tyle samo tylko dlatego aby zrobicArchicarowi na złość (co jest bzdurą, bo jak powiedziałem w innym poście ja nie muszę tego sprzedawać i robię to na zasadzie kaprysu - misji) to niech sobie kupuje gdzie chce. To wolna kraj. Mnie w sumie też diabelnie WQ jak chcę coś kupić do Pandy (MkI) i w polskich hurtowniach krzyczą niebotyczne ceny a ściągać jakiś duperel z Włoch pocztami to się kompletnie nie opłaca. Jasne! Ja mam tak a nie inaczej i nie sprzedam czesci taniej bo nie prowadzę akcji harytatywnych. Wiele trzeba zainwestować aby te rzeczy tu zwieźć itd. Trudno żebym sprzedawał to po kosztach lub poniżej.
Ot i wszystko.

zestaw blacharki Zastava 750.jpg
Plik ściągnięto 828 raz(y) 47.08 KB

 
piotrlasso 

samochód: fiat 600
Imię: Piotr
Rok urodzenia: 1981
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 8
Skąd: fgdr
Wysłany: 2008-06-03, 11:26   

biedactwo się znalazło misjonaż
to przynajmniej dla forowiczów powinien być upust !!!
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-06-03, 17:29   

A kupiłeś coś kiedyś u mnie że już się stałym klientem mianujesz..?? Na upust to sobie zasłużyć trzeba... Ale Ty wolisz wspomagać zagraniczną szarą strefę. Wiedziałem że tego nie zrozumiesz. Trudno. Kupuj sobie co i gdzie tylko chcesz... Czy ja Ci mówię co masz robić..? Ale odemnie sięproszę odpiórkuj. Zajmij się swoimi sprawami, płać swoje porąbane podatki, wspomagaj kaczki i inne polskie mądre instytucje... Napewno Ci się kiedyś to zwróci.. ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne