Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
Hamulce
Autor Wiadomość
zbiegusek 

samochód: zastava 750
Imię: Zbyszek
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 47
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2009-01-26, 22:30   

Czyli ktos, kiedys, cos kombinowal. Ewentualnie jeszcze jest szansa, ze cos jest pokombinowane z regulacja tego wlasnie popychacza wchodzacego w pompe hamulcowa. Dawno tego nie mialem przed oczami/w rekach, wiec nie chcialbym strzelac w ciemno. Ale moge przeciez podeprzec sie szara ksiazka serwisowa! ;)
(mala przerwa na grzebanie w literaturze)
No i kicha - chyba masz racje i nie ma tam zadnej regulacji. Nie wiem, skad w pamieci mojej tkwi jakas regulacja w tym miejscu - moze pomylilem z maluchem?
W kazdym razie przyjrzalbym sie temu miejscu szczegolnie uwaznie. Moze jest tak, ze tloczek pompy nie cofa sie do konca? Jakies ograniczenie, zanieczyszczenie?
BTW pamietam, ze jak robilem kiedy pompe orginalna hamulcowa, to moglem dobrac gumki tloczka w zwyklym sklepie z czesciami do Malucha, Kancioka itepe - cos mi sie kojarzy, ze pasowaly gumki od tloczkow ktorejs z wersji cylinderkow hamulcowych malucha.
No chyba, ze znow pamiec mnie myli - za co z gory przepraszam.
 
przemek 

samochód: zastava 750
Imię: Przemek
Rok urodzenia: 1979
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 243
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-26, 23:45   

wydaje mi się że odpowiednim rozwiązaniem byłaby taka harmonijkowa gumka w tym miejscu co czerwone linie. Czy u Was macie tam coś takiego? Ona idealnie by odciągała pedał hamulca do odpowiedniej pozycji.

Pozwoliłem sobie zrobić mały szkic.

pompka ham.jpg
Plik ściągnięto 666 raz(y) 14.4 KB

 
zbiegusek 

samochód: zastava 750
Imię: Zbyszek
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 47
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2009-01-27, 00:13   

W tym miejscu byly plaskie kryzy blaszane z gumkami uszczelniajacymi otwor w podlodze w pozycji normalnej. A sprezyne powrotna pedalu hamulca masz? A w pompie hamulcowej wszystko gra? Rozbierales ja kiedys? (Wiem, ze czasem strach rozbierac starocia dopoki jako-tako dziala)
A moze ktos kiedy skrocil ten popychacz pompy?
 
przemek 

samochód: zastava 750
Imię: Przemek
Rok urodzenia: 1979
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 243
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-01-27, 00:31   

acha, zapomnialem dodać że pompę mam całkowicie nową. chyba chodzi o te plaskie kryzy blaszane z gumkami uszczelniajacymi otwor w podlodze w pozycji normalnej.
jak to wygląda? dałoby rade cyknąć zdjęcie?

popychacz też jest dobry, bo wszystkie które mam są tej samej długości, po prostu pedał wpada nieco wyżej jak sprzegło i ma luz aż do momentu zrównania ze sprzęgłem. a za chiny nie wiem który z elementów powinien to blokować.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne