Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
filtr oleju
Autor Wiadomość
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2009-11-08, 11:38   filtr oleju

Witam
Moze ktos z was wie gdzie mozna kupic bo tak sie zastanawiam ze wypadalo by wymienic w mojej Zasti

Archicar pisze ze sa podrobki , widzial ktos takowe??

http://www.allegro.pl/ite...leju_wklad.html
 
czesław 

samochód: zastava 750
Imię: czesław
Rok urodzenia: 1973
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 231
Skąd: SK
Wysłany: 2009-11-08, 11:50   

ja podrób nie widziałem. trzeba by odrobić lekcję pt przewertowanie katalogów firm produkujących filtry.
nie przypuszczam, żeby nie dało się tego kupić za normalne pieniądze.
z całą sympatią dla archicara...ale 80zyli za filtr oleju to jest karwa grabież.
 
czesław 

samochód: zastava 750
Imię: czesław
Rok urodzenia: 1973
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 231
Skąd: SK
Wysłany: 2009-11-08, 12:34   

o...taki katalog filtrów znalazłem gdzie po podstawieniu wymiarów dobierze się filtr:
http://www.mann-hummel.co...tlg_07_fifog=39

a tu wogóle różne eksploatacyjne części identyfikuje jak się fiata 600d podstawi:
http://www.kager.pl/kager...l/vehicleType/1
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2009-11-08, 15:43   

o chińskich podróbkach Archicar pisuje w swoich aukcjach odkąd pojawił się na allegro IZJ, więc trzeba to brać z przymróżeniem oka, ale kto wie może i chińczycy lubuja się we włoskich mikroautach:)
 
zbiegusek 

samochód: zastava 750
Imię: Zbyszek
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 47
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2009-11-09, 22:32   

Kwinto napisał/a:
Witam
Moze ktos z was wie gdzie mozna kupic bo tak sie zastanawiam ze wypadalo by wymienic w mojej Zasti


O wiela dobrze pamietam, to byl to ten sam wklad, co do Skody 100/110. Ale glowy ni reki nie dam se uciac ;)
Swoja droga: To jest bocznikowy filtr oleju, wiec jego skutecznosc jest troche problematyczna, zwlaszcza w przypadku stosowania wspolczesnych, przyzwoitych olejow silnikowych (ktore tak bardzo nie koksuja). Dlatego juz dosc dawno wywalilem ten filtr odkrecajac go zupelnie od bloku silnika. Za to czesciej czyscilem odsrodkowy filtr oleju schowany w kole pasowym na wale korbowym. No i ciut czesciej nizby to wynikalo z przebiegu, wymienialem oleum...
 
Greg 


samochód: zastava 750
Imię: Grzesiek
Rok urodzenia: 1982
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 567
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2009-11-10, 15:56   

sezon jeździłem bez wkładu w filtrze bocznikowym i nic się nie działo. Tak jak pisał przedmówca trzeba częściej wyczyścić filtr odśrodkowy. W maluchu jest tylko filtr odśrodkowy i nie bocznikowego i silnik daje rade. Co do ceny to pozostawię bez komentarza. Powiem tylko tyle. Za filtr oleju oryginalny niemiecki do współczesnego seata płaciłem 22 zł, to samo mówi za siebie...co do podróbek. Wątpię żeby małym żółtym ludzikom się to opłacało podrabiać. Opłaca się wtedy jak coś robi się masowo. W tym przypadku wątpię żeby te filtry aż tak masowo były kupowane. Coś kiedyś słyszałem że pasowały filtry paliwowe z ciężarówki z jelcza albo coś koło tego..
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-23, 23:26   

A witam...

No ładnie się tu o mnie wypisuje....

No to posłuchajcie...

No to jak tak ma wyglądać rynek części do 750 w Polsce to ja się poddaję.

Ja z tego tematu powoli wychodzę. Rynek uczciwych fabrycznych części z Zastavy Kragujevac urwał się rok temu kiedy to Fiat dostał ZCZ we władanie i zakończył z dnia na dzień produkcję wszystkiego.Firmy kooperujące też odpuściły i w tej chwili przedni błotnik kosztuje na "wolnym rynku" i to "spod lady" minimum 150Euro!
Rzeczą oczywistą jest bezsensowność dalszego ciągnięcia tego wszystkiego.
Maszyny i tłoczniki kupiła firma Biondilamierati z Włoch i walnęła ceny zaporowe nawet dla burżujów z zachodu. Na tej kanwie wypłynęły takie firmy jak Olman, Xunil i jeszcze kilka innych.. Niestety jakość do bani.
Błotniki z blachy 0,4mm.. Kpina!


Co do filtrów oleju to są to oryginały Fiat/Iveco i w hurcie (włoskim) kosztowały mnie po 40zł,- za sztukę.. + wysyłka do naszego grajdoła.. A w końcu ja też coś z tego chcę mieć.

Chcecie taniej.. proszę... 60zł,- TYLKO DLA KLUBOWICZć“W Z TEJ STRONY.

Na Alledrogo ceny nie popuszczę bo jaki kram taka cena.
Ostatnio zmieniony przez administrator 2012-02-17, 21:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
czesław 

samochód: zastava 750
Imię: czesław
Rok urodzenia: 1973
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 231
Skąd: SK
Wysłany: 2009-11-24, 08:59   

aż takiej rozbudowanej samokrytyki nikt nie oczekiwał :mrgreen:

smutne jest to co piszesz o zanikającym rynku części. bo to oznacza, że bedzie drożej i drożej. aż będziemy skazani na e-bayowe ceny fiata 600.

a filterek promocyjny owszem przytulę :mrgreen:
ale w tej sprawie odezwe się mailem tak jak wcześniej uzgadnialiśmy żeby temat blach dokończyć.

pozdr.
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2009-11-24, 20:19   

ARCHICAR napisał/a:
A witam...

No ładnie się tu o mnie wypisuje....

.



nie gadaj Paweł że konkurencja Cię nie wkurza.dziwne by conajmniej było gdybyś wkurzony nie był. co do chińskich podróbek wolałbym żebyś nie miał racji... a co do wykupienia ZCZ to stało się z nimi dokładnie to samo co z naszymi PZL/WSK. części do samolotów Wilga Koliber itp nie dostaniesz już,to co było wykupił mój prezes:) a tak poważnie, to ja się cieszę, że się pojawił "izijot" przynajmniej możesz zejść z ceny, w końcu masz z czego:) a tak wogóle to szkoda że handlujesz cześciami. gdybyś tego nie robił może więcej byś tu wpadał jako forumowicz-gawędziarz a nie jako sklep-dyktator mody. no i myśle że byśmy sie więcej mogli czegoś nauczyć, dowiedzieć itp....a tak pokutujemy za te nasze "kundle fuj" :) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez administrator 2012-02-17, 20:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-11-27, 12:35   

Ja się niedługo przeszyje na inny rynek więc nie zginę. Co ja mogę. Sprzedaż takich rzeczy w cenach jakie polacy proponują kompletnie mija się z celem i opłacalnością. To nie golf II że codziennie pcha się kilka błotników czy jakichś innych drobiazgów. To jest zabawa zakrawająca o misję, dobry humor i kompletną niszę. Ktokolwiek z Was sprubuje kiedyś ten zobaczy...
Na pocieszenie powiem Wam że jak tylko zejdę z "tej sceny" i znajdę sobie lepszy dochód to podzielę się swoją wiedzą z każdym kto jej będzie potrzebował.
Ostatnio zmieniony przez administrator 2012-02-17, 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
czesław 

samochód: zastava 750
Imię: czesław
Rok urodzenia: 1973
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 231
Skąd: SK
Wysłany: 2009-11-27, 21:35   

nie egzaltuj...
rynek staruchów kolekcjonerskich dopiero w tym kraju startuje i rośnie. nawet ja przestałem z placu wyganiać stare lr'y bo wolę to niż przekładane angliki.
nie odpuszczałbym na twoim miejscu tylko bardziej poszedł we włoszczyznę prestiżową. jakieś alfy, lancie, fiaty coupe i spider. droższy brand to i rentowność lepsza.
 
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2009-12-13, 17:25   

To jest do Skody wiec moze pasowac . A moze jest z nami maniak600 ??

i sam nam powie

http://www.allegro.pl/item835901482_835901482.html
 
jan 600 

samochód: fiat 600
Imię: jan
Rok urodzenia: 1970
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 104
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2009-12-14, 20:13   

Witam czasami tu zaglądam a w czym mam wam pomóc, jeśli chodzi o ten filtr to na 100% pasuje do Zastavy 750. Pozdrawiam.
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-01-25, 01:40   

Nie pasuje na 100% Wiesiu... ! I sam dobrze o tym wiesz.. ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne