Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
manszeta półosi
Autor Wiadomość
zawi 

samochód: zastava 750
Imię: Michał
Rok urodzenia: 1983
Rocznik auta: 1965
Kolor auta: wiśniowy
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-10, 23:54   manszeta półosi

jakiś pomysł na zamiennik czy trzeba ściągać z Serbii? Dodam, że tam można kupić za 6 Euro więc nie chcę przepłacać w kraju.
 
Michał 

samochód: fiat 600
Imię: Michał
Rok urodzenia: poniżej 1970
Rocznik auta: 1964
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 260
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2012-04-11, 23:55   

Szukałem zamienników, ale niestety nic nie znalazłem. Mi pozostało tylko założyć te od 126p, są niestety za małe, aby je zamontować jak oryginalne. Zastosowałem nieco inną metodę ich zamocowania. Otóż włożyłem je od wewnątrz a uszczelniłem pierścieniem rozpychającym. Duży segerek - dwie sztuki na jedna stronę. Nie zrobiłem zdjęć, ale wyglądało nieźle jak dotąd nic nie cieknie. Na półosiach są bardzo ciasne. Każdy orze jak może choć wolałbym oryginalne. A jeszcze jedno od malucha były chyba dwa rodzaje gumek wiem, że jedne mi nie pasowały na półosiach. Gdzieś już ten temat widziałem na forum. Poszukaj tam było o tym więcej. :lol:
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-04-12, 21:00   

Dam Wam prostsze rozwiązanie tego "problemu".

Sposób I:
Kupić trzeba 2 manszety od strony krótkiej półosi od CC 900 (Uno 1,0 / 900 skrzynia tzw cienki wałek), lub 2 manszety od CC700 (są takie same!) i nieco przerobić. Mają idealną średnicę pasującą na rant w skrzyni Fiata 600 / Zastavy 750. Pozostaje obstalowanie simmeringu z tuleją (najlepiej metalową) w manszecie.



Można zamówić u jakiegoś tokarza nowe takie tuleje najlepiej z aluminium (ale można je wykonać np z teflonu czy zwykłego PCV). Nie jestem pewien (sprawdzę to!) ale zdaje się są odpowiednie tuleje metalowe do obstalowania simmeringu w starych skrzyniach Uno (gruby wałek) Zastavy 1100 czy nawet Fiata 127 / Pandy itd... Tzn średnica osadcza simmeringu jest taka jak w Z750 ale sama tuleja jest dużo grubsza, ma szerszy rant i pasuje do manszety.

Sposób II:
W oryginale CC900 ma specjalne łożyska z uszczelnieniem, których nie da się nacisnąć na półoś Zastavy 750, można je zamienić na podobne łożyska z CC700. Mają one większą średnicę wewnętrzną na tyle dużą że przechodzą przez wieloklin półosi Z750. Należy tylko stoczyć bieżnię simmeringu na półosi i dotoczyć ją do wymiaru takiego jak w półosi CC700. Potem wystarczy naciągnąć to wszystko na półoś Z-750 w odpowiednie miejsce. tak żeby manszeta nie była ani zgnieciona ani zbyt rozciągnięta i cieszyć się długą i bezawaryjną pracą... ;-)

W ostateczności można kupić u mnie 2 manszety oryginalne od Z-750 za 80zł,- za komplet.
 
Michał 

samochód: fiat 600
Imię: Michał
Rok urodzenia: poniżej 1970
Rocznik auta: 1964
Dołączył: 14 Maj 2011
Posty: 260
Skąd: Mogilno
Wysłany: 2012-04-15, 17:28   

To chyba to trzecie rozwiązanie jest najprostsze. Skoda, że wcześniej nie wiedziałem że masz oryginałki bym nie kombinował z pierścieniami segera, które w takim wymiarze było ciężko dostać. W konsekwencji znalazłem jakieś w sklepie rolniczym i założyłem od wewnątrz manszety.
 
zawi 

samochód: zastava 750
Imię: Michał
Rok urodzenia: 1983
Rocznik auta: 1965
Kolor auta: wiśniowy
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-24, 15:38   

archicar napisał/a:

W ostateczności można kupić u mnie 2 manszety oryginalne od Z-750 za 80zł,- za komplet.


za późno zobaczyłem, już zamówione w Belgradzie :)
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-04-25, 01:28   

postaraj się zamówić markowe firmy Inć°ija bo tam mają masę tureckiego badziewia, które do niczego się nie nadaje.. np manszety z gumy która się potrafi rozpuścić od oleju !
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne