Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
brak ciągłości ubezpieczenia oraz przeglądu tech
Autor Wiadomość
sloiveg 

samochód: zastava 750
Imię: pawel
Rok urodzenia: 1981
Rocznik auta: 1965
Kolor auta: biały
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-02, 17:53   brak ciągłości ubezpieczenia oraz przeglądu tech

Witam , mam gorącą prośbę do Was, mam zastavke 750 z 1965 roku z ciekawą przeszłością, dostałem ja od dziadka jakies 15 lat temu, jeździłem nią ok 1999 roku ostatni raz , od tamtej prory stoi w garażu, teraz chce się nią zając na poważnie tzn odrestaurować ją porządnie i zacząć jeździć z dumą po ulicach a najbardziej zrobić niespodziankę dziadkowi i przewieźć go jego samochodem:) problem mam w tym czy zarejestruję ją i ubezpieczę, jeśli od 14 lat nie była ubezp i ttd, jestem z krakowa, jeśli macie jakies pomysły oraz uwagi to chciałbym się dowiedziec o nich i zrobić wszystko co w mojej mocy by autko nabrało blasku jak za dawnych lat, do tego jeśli moge zapytac to porosił bym o pomoc w znalezieniu jakiejs tronki z czesciami do zastavki, bo po tylu latach trzeba co nei co powymieniac,. Dziekuje z góry i serdecznie pozdrawiam !
 
macko13579 

samochód: zastava 750
Imię: Maciek
Rok urodzenia: 1990
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 106
Skąd: ERA
Wysłany: 2014-02-02, 23:59   

Jeśli tylko masz jakieś dokumenty to nie ma problemu z rejestracją z resztą bez nich też da rade, jeżeli chodzi o ubezpiecznie to skoro mówisz, że samochód został wyrejestrowany( czy czasowo się dało w 1999 to nie wiem) to nie musisz mieć ciągłości OC. Ogólnie to robisz przegląd, z papierkiem idziesz zarejestrować i potem ubezpieczyć.
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-02-03, 01:11   

Wszystkie auta w wieku 40 lat i starsze z urzędu są zwolnione z ciągłości OC.
Inne osobowe mogą być zwolnione o ile zostaną wpisane do rejestru zabytków RP (żółte blachy). Żeby spraw była jasna - nie można jeździć bez OC ! Np. jeśli mi się znudzi autko i wymyślę, że pojeżdżę nim za 2 lata to zamykam OC i odnawiam je kiedy mi się spodoba.
 
sloiveg 

samochód: zastava 750
Imię: pawel
Rok urodzenia: 1981
Rocznik auta: 1965
Kolor auta: biały
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-03, 09:34   

oki fajnie , dziekuje za cenne informacje, bo balem sie ze zaczne renowacje i pozniej sie okarze ze nie moge jej zarejestrowac, z tego co pamietam to jak skonczylo sie OC w tym 1999 roku to moj dziadek jej nie wyrejestrowal tylko po prostu wstawilismy do garazu nie inf nikogo o tym w firmie uezp . ale jesli auto jest na tyle wiekowe to nie wymaga sie ciaglosci OC , a jeszcze jedn pytanko jesli chodzi o czesci, macie Panowie jakies namiary, czy mozecie polcici jakies stronki odnosnie czesci? wszedlem na stronke www.oldtimersklep.istore.pl sa tam czesci ktore mnie interesuja ale sa nie dostepne, wiec lipa... a potrzebuje ich troszke , ogolnie jesli ktos z Was zna wie itd gdzie mozna zdobyc czesci bede wdzieczny za pomoc, pozdrawiam
 
Greg 


samochód: zastava 750
Imię: Grzesiek
Rok urodzenia: 1982
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 567
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2014-02-03, 09:57   

Jezeli sa tablice to wystarczy zrobic badania techniczne, oplacic oc i mozna smigac.
 
macko13579 

samochód: zastava 750
Imię: Maciek
Rok urodzenia: 1990
Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 106
Skąd: ERA
Wysłany: 2014-02-03, 11:06   

Co do części to allegro, ebay, forum, po prostu pytaj czego ci trzeba a podpowiemy.
 
sloiveg 

samochód: zastava 750
Imię: pawel
Rok urodzenia: 1981
Rocznik auta: 1965
Kolor auta: biały
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-02-04, 09:38   

oki dziękuje Wam Bardzo koledzy!!!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne