Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
Pomoc w ocenie Multipli na sprzedaż :)
Autor Wiadomość
FreddieM 


samochód: zastava 750
Imię: Radek
Rok urodzenia: 1994
Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 45
Skąd: Krosno
Wysłany: 2015-01-27, 11:51   Pomoc w ocenie Multipli na sprzedaż :)

Witam
Całkiem przypadkiem na innym forum (fiata 126p) dojrzałem u jednego z użytkowników Zagraconego na podwórku Fiata Multiple:


Jak się szybko okazało - Fiacik szuka nowego właściciela. I jak to ja zainteresowałem się od razu tematem i dostałem więcej zdjęć:


Więcej dokładnych zdjęć pod tym linkiem:
http://fileshark.pl/pobie...2e/multipla-rar
na dole trzeba nacisnąć pobierz za darmo i poczekać 60 sek.

Multipla wg mnie jest w przyzwoitym stanie, jest dobrą bazą do remontu. W miarę kompletna chyba.
Najważniejsze czyli cena : 7000zł

Mam takie pytanie do Was - fachowców: czy to jest adekwatna cena do stanu? I czy warto się tym zainteresować?
Zachęcam do pobrania zdjęć i oglądnięcia - może jak nie ja się zdecyduje to ktoś z Was?

Będę wdzięczny za każdą poradę i ocenę :)
 
Bonifacy 

samochód: fiat 600 multipla
Imię: Bogusław
Rok urodzenia: 1978
Rocznik auta: 1957;1964;1970
Kolor auta: niebieski; biały czerwony
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 22
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2015-01-27, 14:55   

Witam,

zajmuję się remontem swojej Multipli, to wydaje mi się, że się trochę orientuję.
Nie wygląda na Mulcia na zbyt kompletną, po piaskowaniu będzie wyglądała jak durszlak doprowadzenie jej do stanu oryginalnego w wysokim standardzie to nieopłacalna sprawa(części do tego pojazdu to około 40 tys. zł. No chyba, że masz nieograniczone fundusze, to super sprawa byłoby ją odzyskać dla świata).

Jak chcesz zrobić ulepa z silnikiem od malucha, bez detali to jak najbardziej.

Mniej stresowo, na pewno taniej, bliżej oryginału i wyższa wartość w linku poniżej:

http://www.subito.it/auto...ri-86152959.htm

Ja osobiście nie pchałbym się drugi raz w remont Multipli. Z każdym tygodniem części są coraz droższe i bliższe absurdu.
Oczywiście, życzę wytrwałości, gotówki i samozaparcia w zdobyciu i remoncie tego pięknego samochodu.
Pozdrawiam

Bonifacy
 
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2015-01-28, 10:30   

A z jakiej miejscowości jest ta Multipla?
 
FreddieM 


samochód: zastava 750
Imię: Radek
Rok urodzenia: 1994
Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 45
Skąd: Krosno
Wysłany: 2015-01-28, 12:25   

Bielsko Biała :)
 
Kwinto 


samochód: zastava 750
Imię: Bartek
Rok urodzenia: 1980
Rocznik auta: 1967
Kolor auta: Czerwony
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 451
Skąd: Gryfino / Szczecin
Wysłany: 2015-01-28, 19:40   

No to nie pomoge :)
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-01-29, 03:51   

Będę od poniedziałku w Szczyrku przez 2 tygodnie. Jeśli chcesz to mogę namierzyć tę MP i oblookać. W sumie to ją znam bo kiedyś jeszcze w latach wczesnych 90 widziałem ją w Gdansku czy Sopocie. Koleś nią jeździł na wycieczki... Miała silnik 126p 650cc w w środku stały 2 kolumny Altus. To były czasy... :-) )
 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2015-01-29, 23:28   

freddie, ty to masz dar do wyszukiwania tych samochodów. mam tylko nadzieję że trafi Ci się w końcu jaki rodzynek bo jak na razie same durszlaki:)
no ale w sumie na 10 lat obcowania z 600kami widziałem jedną multiplę na sprzedaż w przyzwoitym stanie. kosztowała około 3 tysięcy i poszła w jakie 20 minut. ale to był stan od tzw dziadka. więc jesli chodzi o multiplę to i takie auto to rzadkość. tak jak mówią przedmówcy. koszt remontu wersji podstawowej to 15-20 tysięcy koszt busika to minimum jakies x2.
Ja bym ją zrobił mechanicznie i hulał tak jak jest. Na festiwal nitów i korozji jak znalazł :D
 
FreddieM 


samochód: zastava 750
Imię: Radek
Rok urodzenia: 1994
Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 45
Skąd: Krosno
Wysłany: 2015-01-30, 12:37   

Dmoch napisał/a:
freddie, ty to masz dar do wyszukiwania tych samochodów.

Niestety coś w tym jest, ale ja właśnie takie durszlaki lubię najbardziej :-)

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :-)

Co do mojej postawy to zdaje sobie sprawę że odpicowanie takiej Mulci, to nie remont malucha czy choćby zastavki, dlatego bardziej "ewentualny" zakup tego auta rozważałem bardziej w ramach zamrożenia projektu, inwestycji przyszłościowej (za 10 lat jak mnie najdzie na coś takiego to za taki wrak jeszcze więcej będą wołać).
Mi jako laikowi ta cena wydawała się wręcz atrakcyjna - patrząc na ta za 72 tysiące z allegro... wiec dobrze jest mieć opinie od Was, która uświadamia i naprostowuje myślenie :-)
A właśnie ta świadomość że Multipla to prawdziwa rzadkość tym bardziej pobudza zmysły.

archicar, mam wrażenie, ze Ty znasz każdy egzemplarz z rodziny 600tek - niesamowite! :-) Odczytałem PW, odezwę się dziś zapewne.

Takie jest moje stanowisko - za +/- połowę tych 7 tysięcy może warto się zainteresować?
Autko jest niekompletne - tylko to co na zdjęciach z albumu czyli buda na kołach + wnętrze + silnik najprawdopodobniej zastavy. Auto ma kompletne papiery i zostało wydarte pół roku temu z zapomnienia i... było napędzane maluchowym silnikiem :mrgreen:


Jak ja sie nie zdecyduję (a na to są niewielkie szanse) to jest Wasza! :-D
 
Greg 


samochód: zastava 750
Imię: Grzesiek
Rok urodzenia: 1982
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 567
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2015-01-30, 22:53   

Tylko ze moze sie okazac tak ze po piaskowaniu i usunieciu starych elementow zostanie z tego tylko dach i tabliczka znamionowa... a za to zaplacic 7 tys to chyba troche za duzo?
 
FreddieM 


samochód: zastava 750
Imię: Radek
Rok urodzenia: 1994
Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 45
Skąd: Krosno
Wysłany: 2015-02-08, 23:28   

Dlatego właśnie prosiłem o opinię fachowców :) Najlepiej byłoby ją zobaczyć i ocenić na żywo.
Ja temat odpuszczam całkowicie po po rozmowach na priv wiem, że to nie na mój portfel :)

Jak ktoś chce - podam namiary na właściciela.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne