Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 


Poprzedni temat :: Następny temat
Jugoturneja 2013
Autor Wiadomość
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-07-16, 21:55   Jugoturneja 2013

Chyba zwariowałem.. ale co tam!

Jako, że mój synek Alek niemal wyzdrowiał tj wrócił do domu, skończył chemioterapię i odbył naświetlania a teraz już rozpoczął okres leczenia podtrzymującego w domu, postanowiłem zrobić coś szalonego...
Powtórzyć wyczyn sprzed lat 8 czyli pojechać Fićą do Belgradu, Kragujevca, Zagrzebia, nad Jadran i na chwilę do Triestu.
Planowany start - 15 sierpnia 2013.
3 dni drogi do Beogradu - tam zaklepany już camping, powiadomiona już Nacionalna Klasa i Udruzenje Ljubiteja Fiće z Kragujevca. Oni w tym czasie także zrobią Fićijadę więc okrasa będzie nie byle jaka. Zapewne także pokazy, TV, Radia, prasa itd.... Wiem co mówię.
Potem wizyta w Zastavie - dziś Fiat Srbija ale ludzie w większości ci sami i zrobią co trzeba.!
W międzyczasie oblot szrotów, sklepów z częściami i różnych takich miejsc o których śni się każdemu maniakowi Ficzy! W sobotę - Bubanj potok czyi 3x Słomczyn z wszystkim czego dusza i ciało zapragnąć może... ;-) )) i Ficz też...

Potem przejazd do Zagreba 0 nocleg u mojego kolegi lub do Sentilja i tam nocleg i nie tylko u innego mojego kolegi, którego ojciec był specem od rajdówek na bazie 750 za jugo... Kolega to kierowca rajdowy, coś w rodzaju naszego Kuzaja... jeden z najlepszych w Słowenii a przy tym tester wozów bojowych Patria (nasz Rosomak w lepszej wersji robiony przez Gorenje). Warto.. oj warto...

Potem kilka dni nad morzem w Chorwacji (koło Rijeki / Senja) spotkania z Ficzmanami z Senja itd... poplażować pomoczyć się... pożyć....

Na koniec Riwiera Portoroż, Istria Słoweńska i kilka dni w Trieście - także na szroty, sklepy z częściami do Fiatów i spotkania z lokalnymi maniakami... w tym czasie odbywa się tam cykliczny wielki zlot Vespy okraszony 5ookami i 6ookami z rejonu.... Pięęękna sprawa.

Spanie namiotowe na campingach... żarcie częściowo w knajpach częściowo własne pichcenie... Wszędzie są Lidle w takim samym asortymentem i cenami jak u nas... a często taniej... ;-) )

Warunek to sprawna Ficza, która pojedzie bezawaryjnie trasę 5 - 6 tys km....!

Ma ktoś ochotę..???

Pytam bo samemu się nie porwę. Jadę z synem (11lat) i nie ma mowy na samopas.
Musi być takich wariatów minimum 2. W razie czego żeby ktoś pomógł zrobić II szlif silnika na autostradzie albo popilnował dobytku w Serbskich krzakach kiedy drugi pójdzie po pomoc...;-))
Za wyjątkiem Włoch ceny paliwa są podobne do naszych choć tak bardziej pod 6 zeta z litr... ale w końcu ileż taka Fića pali... no żarty.

Bez szaleństw finansowo można się zmieścić w 3 tys PLN. Spokojnie.

Wrażenia i atrakcje oraz wszechobecna Svaka Cast .... bezcenne.

Jedziemy...????

Czasu okropnie mało na przygotowania ale da się to zrobić.
Ja mogę jechać najwcześniej 15 sierpnia. Wracam do PL 31 sierpnia, najpóźniej 1 września.


Propozycja poważna....! Kto byłby chętny..??















 
Dmoch 


samochód: zastava 750
Imię: Dmoch
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: niebieski
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Maj 2007
Posty: 1080
Skąd: WWL
Wysłany: 2013-07-19, 06:15   

Wyprawa świetna, z kategorii życiowych i bardzo w moim typie, ale niestety nie spełniam jeszcze warunku numer 1. Dzięki za propozycję:)
 
glig 
goran

samochód: zastava 750
Imię: goran
Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-07-21, 19:58   

Extra pomysł :) Jeżeli nie uda Ci się w tym roku pojechać, to ja się piszę na następny. Teraz nie dam rady. Można by pomyśleć o większym gronie. Nie musi to być taka masa jak Złombol ale paru Zastawek chyba się znajdzie. Za rok mogę dopiąć wszystko tak by pojechać.
Jeżeli jednak znajdziesz kogoś i pojedziesz w tym roku, to postaram się doczekać Was w Belgradzie. Powinienem być tam w okolicach 15 sierpnia. Trzymam kciuki za pomysł.

p.s
warunek numer jeden to ja już dawno mam osiągnięty ( czy inaczej mieszkał bym w Polsce ;)
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-07-22, 00:48   

Chyba jerdnak nie damy rady... tzn Fićą..... Za mało czasu i jeszcze chroniczny brak "drugiego" na trasie...
Ale, ale...

Jedziesz do BG ..??

Jeśli nie Fićą to Pandą albo Lancią.. ale ja będę w BG na 100%. Wyjeżdżam 15 z Gdańska. Nocleg mam w Szczyrku i teoretycznie następnego dnia będę w BG! Teoretycznie, bo często zdarzają się obsuwy zwłaszcza w okolicach Budapesztu i czasem jest tak, że musimy nocnąć pod Segedem.
Ja w BG jestem na kempingu Dunav. To jest w połowie drogi z Zemuna do Batajnicy.
Beograd-Zemun, Batajnić¨ki drum 7 deo broj 12
Nieco dalej od fabryki Teleoptika (!!!) i IkarBusa.
Jeśli i Ty tam jedziesz.. to koniecznie musisz na nas poczekać...
Ajde, pojedemo pljeskavicu i popijemo rakiju!
Już się tam anonsowałem. Czekają na mnie. Poznasz ludzi z Nacionalnej Klasy.

No nie daj się prosić... ;-) ))


Pozdravki
 
Greg 


samochód: zastava 750
Imię: Grzesiek
Rok urodzenia: 1982
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 567
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2013-07-22, 17:48   

Ja w tym roku nie dam dary. Auto nie gotowe i dopiero co z urlopu wrocilem.
W przyszlym roku bardzo chetnie. Tylko trzeba wczesniej zaczac temat tak aby sie wieksza ekpia zebrala
 
glig 
goran

samochód: zastava 750
Imię: goran
Dołączył: 30 Sty 2009
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-07-22, 20:05   

OK, to zacznijmy już teraz zbierać tym na przyszły rok i powinno się udać :)

W Belgradzie będę w sierpniu na 100% a mieszkam przy centrum Sava ( hotel Interkontinetal ) tak że na pewno będziesz tu przejeżdżał i możemy się spotkać. Namiary dam Ci na pw ...
 
archicar 
ARCHICAR


samochód: zastava 750
Imię: Paweł
Rok urodzenia: 1970
Rocznik auta: 1966
Kolor auta: plavo nebo
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 1016
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-07-23, 02:01   

Ma.. ne moj! Znam gde se nalazi taj hotel.. ;-) Takodje i cenatr Sava..
To mi je oko 10 minuta puta od Batajnici.
Vedećemo se uskoro u BG!

Posalji mi molim podatke na PW.

Pozdravi!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template TeskoGreen v 0.1 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne